Sukces juniorów Włókniarza. Wywalczyli brąz mistrzostw Polski par

W Rybniku udało się rozegrać finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Turniej zakończył się zwycięstwem żużlowców Unii Leszno, a trzecie miejsce przypadło młodym włókniarzom, którzy w dodatkowym biegu o srebrny medal ulegli gospodarzom.
Oskar Polis i Hubert Łęgowik pokazali się w Rybniku z bardzo dobrej strony. Zwłaszcza o dwa lata młodszy Polis, który wygrał trzy wyścigi i wywalczył 13 punktów. Częstochowianie rozpoczęli turniej od porażki 1:5 z Unią Leszno, ale w kolejnych biegach pokazali, że poważnie myślą o medalu. W 11. w efektownym stylu pokonali zawodników Falubazu, potem 4:2 parę Stali Gorzów i 5:1 reprezentantów Orła Łódź. Po 21 wyścigach mieli na koncie 23 pkt., tyle co gospodarza i arbiter zarządził dodatkowy bieg o srebrny medal, w którym Polis nie dał rady liderowi gospodarzy Kacprowi Worynie.

Najlepszych młodzieżowców w kraju już jutro (w sobotę 16 lipca) będzie można zobaczyć w Częstochowie. Tym razem walczyć będą o tytuł indywidualnego mistrza Polski. Początek zawodów o godz. 15.