Włókniarze w Szwecji. Rewelacyjny Thorssell z kompletem punktów

Jeżdżący w barach Rospiggarny Hallstavik Jacob Thorssell zaliczył świetny występ w meczu Elitserien przeciwko Lejonen Gislaved. Zdobył 14 punktów i bonus a jego drużyna rozgromiła rywali w stosunku 62:28.
Młody Szwed został powołany przez Włókniarza na mecz z Orłem Łódź, ale nie spisał się najlepiej. Po udanym początku zawodów (w trzech startach zdobył 5 punktów), zaliczył dwa zera. W spotkaniu Elitserien spisał się o niebo lepiej. Tylko raz przyjechał za partnerem z drużyny i obok Andreasa Jonssona był najlepszy na torze. Rospiggarna odniosła wysokie zwycięstwo i jest liderem tabeli.

We wtorkowym meczu Elitserien wystąpił także Tomas H. Jonasson, który jakiś czas temu stracił miejsce w składzie Włókniarza i nie zanosi się, aby miał do niego wrócić. Jeżdżący w barwach VMS Elit Vetlanda Jonasson tym razem spisał się nieźle. Zgromadził 8 pkt. (2,3,2*,1, w,0), ale jego zespół uległ na swoim torze wiceliderowi tabeli, Priaternie Motala 43:47. Gości poprowadzili do zwycięstwa rewelacyjny Greg Hancock (18 pkt. w 7 startach) i Piotr Pawlicki (14 pkt. również w 7 startach).