Sport.pl

AZS Częstochowa wzmocnił skład dwójką obcokrajowców

Częstochowski AZS kompletuje kadrę. Klub pozyskał właśnie dwóch graczy z Ukrainy. To przyjmujący Mykoła Moroz i atakujący Oleksandr Grebeniuk, którym trener Michał Bąkiewicz przyglądał się ostatnio na treningach.
AZS po raz kolejny mocno przebudowuje kadrę. Po ostatnim sezonie z klubu odeszli m.in. Słowak Matej Patak, Brazylijczycy Rafael Redwitz Felipe Airton Bandero oraz m.in. Adrian Stańczaka, Bartłomiej Lipiński i Łukasz Polański. W ich miejsce najpierw pojawili się atakujący Paweł Adamajtis, libero Adam Kowalski i rozgrywający Konrad Buczek, a teraz dwaj gracze z Ukrainy. Wygląda na to, że większą wartość będzie mógł wnieść do drużyny Moroz, który korzystnie prezentował się na treningach. 23-letni przyjmujący ostatnio występował w najbardziej znanym ukraińskim klubie Lokomotiwie Charków. Ma na koncie nie tylko mistrzostwo Ukrainy, ale i grę w europejskich pucharach. W ubiegłym roku wraz z reprezentacją Ukrainy brał udział w Letniej Uniwersjadzie w koreańskim Gwangju, gdzie drużyna zajęła drugie miejsce, ustępując tylko Rosji. Moroz imponuje warunkami fizycznymi (203 cm), jego atutem jest atak.

Grebeniuk jest bardzeij doświadczony. Ma 27 lat i gra na pozycji atakującego. Ostatnio występował w drużynie Barcom Każany Lwów, której trenerem jest Jan Such.

AZS treningi rozpoczął z końcem lipca, a w piątek (26 sierpnia) sprawdzi formę podczas pierwszego sparingu.

Więcej o:
Komentarze (2)
AZS Częstochowa wzmocnił skład dwójką obcokrajowców
Zaloguj się
 • flanemco

  Oceniono 1 raz 1

  Skąd te Bosek ma pieniądze?
  Z prowincjonalnej wyżerki ufnych kretynów...
  Tyle lat gó...arstwa...

 • maks200

  Oceniono 1 raz 1

  Skład na spadek ale to trenuje AZS od kilku lat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX