Sport.pl

Dwa gole Rumina w meczu Rakowa. MKS Myszków w tabeli najwyżej

Drużyny rywalizujące w IV lidze rozegrały w weekend 9. kolejkę spotkań. Rezerwy Rakowa zremisowały w niedzielę z Przemszą Siewierz 3:3, a zwycięstwo odniósł MKS Myszków, który spośród zespołów z regionu w tabeli jest sklasyfikowany najwyżej - na 6. miejscu.
Raków najpierw prowadził z Przemszą 2:0, ale potem stracił trzy gole. Remis uratował czerwono-niebieskim Daniel Rumin, który trafił do bramki rywali w doliczonym czasie gry. W spotkaniu z Przemszą Rumin zdobył dwa gole, a trzeci był autorstwa Macieja Obodeckiego. W rezerwach wystąpiło kilku zawodników z kadry pierwszego zespołu, m.in. bramkarz Przemysław Wróbel, środkowy obrońca Adam Mesjasz oraz napastnik Tomasz Płonka. Ten ostatni wszedł na boisko w 46. minucie, a w 67. już je opuścił. Po 9 kolejkach Raków jest na przedostatnim, 17. miejscu w tabeli z dorobkiem 6 punktów.

Spośród zespołów z regionu, najwyżej sklasyfikowany (na 6. miejscu) jest MKS Myszków, który pokonał 2:1 Slavię Ruda Śląska (bramki: Piotr Nowakowski i Piotr Andrzejewski).

Pozostałe nasze zespoły wystąpiły na wyjazdach i punktów nie zdobyły. KS Panki przegrał w Gliwicach z rezerwami Piasta 0:1 i w tabeli jest 16. z 7 punktami. Polonia Poraj uległa w Tychach 1:3 rezerwowym GKS-u. Po 9. kolejkach jest na 12. pozycji z 10 pkt.

Więcej o: