Kolejarz ma sponsora z Częstochowy i nowego zawodnika

Bartosz Pilis

Bartosz Pilis (Materiały prasowe zawodnika)

Kolejarz stracił w ubiegłym roku utytułowaną Martynę Klekot, która odeszła do TKK Toruń. O sukcesach kolarzy ucichło, co nie oznacza jednak, że klub przestał działać. Wciąż szkoli młodzież, a ostatnio pozostał wysokiej klasy zawodnika i sponsora.
Myszkowianin Bartosz Pilis to wielokrotny medalista mistrzostw Polski w kolarskich przełajach w kategorii U23 i Elita. Trener Grzegorz Gronkiewicz liczy, że w rozpoczynającym się sezonie powalczy o kolejne sukcesy. Ma mu w tym pomóc nowy sponsor klubu, producenta rowerów z Częstochowy - firma Mexller. 24-letni kolarz ma już za sobą debiut w barwach Mexller Kolejarza. Z powodzeniem ścigał się na naszym terenie w pierwszych w tym sezonie wyścigach Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym - w Rzeniszowie (Puchar Firmy "Womir-Spa" Dobrowianka) oraz w Masłońskich (Puchar Wójta Gminy Poraj). W Rzeniszowie Pilis zajął 5. miejsce w kategorii Elita, a w Masłońskich był siódmy.

W PP startowali także inni zawodnicy Kolejarza. Michał Stefanek w Rzeniszowie był 10. w kat. Elita i trzeci w kat. U23.W juniorach Konrad Bielas zajął 5. miejsce, a w juniorach młodszych Mateusz Bylica 6. W Masłońskich Pilis Bylica ponownie był .6 a Katarzyna Dawczyńska zajęła 4. miejsce w wyścigu juniorek młodszych.