Sport.pl

Czy Raków już w sobotę wróci na fotel lidera II ligi?

Raków jest jedynym niepokonanym zespołem w II-ligowej stawce, ale meczu nie wygrał od miesiąca. Jeżeli w sobotę pokona Polonię Bytom, może wrócić na fotel lidera.
W czterech ostatnich kolejkach Raków rozegrał trzy mecze (odwołany z powodu złego stanu boiska pojedynek w Stalowej Woli odbędzie się w środę 9 listopada) i zdobył w nich 3 punkty. Niewiele, ale i tak wystarczyło, aby utrzymać miejsce tuż za plecami lidera. Odra Opole przed tygodniem niespodziewanie i wysoko (0:3) przegrała na swoim boisku z Olimpią Zambrów i wciąż ma tylko jeden punkt więcej. W sobotę czerwono-niebiescy staną przed szansą odrobienia tej niewielkiej straty. Jeżeli pokonają Polonię, a Odra ponownie się potknie (zagra w Kołobrzegu z Kotwicą), częstochowianie wrócą na fotel lidera. Awans może dać naszej drużynie remis i porażka Odry, tyle że wtedy Raków będzie wyżej jedynie dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu.

W sobotnim meczu Raków będzie miał duże szanse na zgarnięcie całej puli. Polonia w ośmiu ostatnich meczach zdobyła jedynie cztery punkty i zajmuje odległe, 16. miejsce w tabeli. Sezon rozpoczęła co prawda z 4 ujemnymi pkt. (za niespełnienie warunków licencyjnych), ale gdyby nawet je dodać, bilans drużyny ze Śląska i tak nie będzie imponujący (17 pkt. i 11. pozycja). Polonia przegrywała na własnym stadionie (3 razy) i na wyjazdach (4 spotkania). Ostatnio jednak gra nieco lepiej. Pokonała u siebie Błękitnych Stargard, uległa 1:2 rewelacji ostatnich tygodni - Olimpii Zambrów i zremisowała w Kołobrzegu z Kotwicą. I niech te wyniki będą dla częstochowian ostrzeżeniem.

Spotkanie Raków Częstochowa - Polonia Bytom w sobotę 29 października na stadionie przy ul. Limanowskiego. Początek o godz. 14.

Więcej o: