Sport.pl

Red Bull Cliff Diving. Krzysztof Kolanus skoczy z Pier 7 w Dubaju

Po ośmiu emocjonujących konkursach w różnych zakątkach świata, Seria Red Bull Cliff Diving zadebiutuje w Dubaju. Największy z dotychczasowych sezonów zakończy się pierwszym w historii nocnym przystankiem rozegranym na tle słynnych drapaczy chmur, w tym najwyższego budynku świata Burj Khalifa. Oczywiście z udziałem częstochowianina Krzysztofa Kolanusa.
Ostatnie starcie elity cliff divingu na podświetlonej 28-metrowej platformie zakończy się koronacją mistrza i mistrzyni. O ostatnie punkty oraz szansę startu w przyszłorocznym cyklu powalczy również częstochowianin Krzysztof Kolanus. Zawody będzie można obejrzeć na żywo na Red Bull TV. Początek transmisji dzisiaj (w piątek 28 października) o godz. 19.50.

Najlepsi zawodnicy oddadzą swoje ostatnie skoki z budynku Pier 7, który na co dzień słynie z ekskluzywnych restauracji. Okrągła budowla nie tylko zapewni doskonałe panoramiczne widoki na miasto i Zatokę Perską, lecz także posłuży jako ostatnia w tym sezonie platforma dla najlepszych reprezentantów cliff divingu. Tylko pierwsza piątka Światowej Serii 2016 automatycznie awansuje do kolejnego sezonu. Przepustki dla pozostałych pięciu stałych zawodników zostaną przyznane na podstawie rankingu po 11 konkursach, w tym pucharze świata FINA oraz zawodach Marmeeting.

Link do transmisji: http://win.gs/2etU3u9Więcej o: