Sport.pl

Kluby walczą o środki z budżetu obywatelskiego. Włókniarz chce nagłośnienia

Propozycja instalacji nowego nagłośnienia na stadionie przy ul. Olsztyńskiej zgłoszona została do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Inwestycję wyceniono na 800 000 zł.
Stadion przy ulicy Olsztyńskiej został gruntownie wyremontowany w przed sezonem 2006. Obiekt został wówczas przystosowany do organizacji najważniejszych żużlowych imprez krajowych oraz międzynarodowych. Na inwestycję (miała miejsce za prezydentury Tadeusza Wrony) wydano 23 mln złotych. Powstały wówczas m.in. nowe trybuny z blisko 17 tysiącami krzesełek, nowoczesna wieża, zadaszenie nad główną trybuną i sztuczne oświetlenie. W kolejnych latach przebudowa miała być kontynuowana. W planach była budowa budynku klubowego z hotelem i krytą trybuną, ale szacowanego na 20 mln zł drugiego etapu nie przeprowadzono. W pierwszym, niestety, nie wszystko zrobiono jak należy. Bublem okazało się nagłośnienie. Zresztą o uwagach kibiców i naszych spostrzeżeniach dotyczących nagłośnienia pisaliśmy na naszych łamach. Teraz Włókniarz chce, aby w ramach budżetu obywatelskiego stworzyć nową instalację. Inwestycję wyceniono na 800 000 zł. Na taką samą kwotę wyceniono wniosek o podniesienie standardu toru do miniżużla na ul. Brzegowej oraz propozycję doinwestowania stadionu na Rakowie, konkretnie budowę obiektu wielofunkcyjnego ze świetlicą, magazynem i szatniami. Warto dodać, że stadion przy ul. Limanowskiego w pierwszej edycji wzbogacił się o boisko treningowe, w drugiej - o boisko kryte.

Głosować można przez internet za pośrednictwem strony www.konsultacje.czestochowa.pl. Karty do głosowania tradycyjnego dostępne są w budynkach Urzędu Miasta, w siedzibach rad dzielnic, filiach Biblioteki Publicznej i Miejskim Domu Kultury. Wypełnione karty można wysłać pocztą na adres: Urząd Miasta Częstochowy, ul. Śląska 11/13, 42-217 Częstochowa. Prawo udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec Częstochowy, który w dniu oddania głosu ukończył 13 lat.

Więcej o: