Sport.pl

Trener Cieślak doradził Madsenowi: zostań w ekstralidze. A konkretniej?

Przymierzany do składu Włókniarza Leon Madsen powiedział ostatnio w rozmowie ze sportowefakty.pl, że to Marek Cieślak doradził mu, aby został w ekstralidze. Trener przyznaje, że tak właśnie było, ale podkreśla, że klubu w którym Duńczyk miałby startować, nie wskazywał.
Leon Madsen w minionym sezonie spadł z ekstraligi z Unią Tarnów. Klub przekonywał Duńczyka, aby przedłużył umowę i powalczył z drużyną o awans, ale ten wybrał starty w ekstralidze. Między innymi za sprawą trenera Marka Cieślaka, z którym jak mówi w wywiedzie ...odbył bardzo dobrą rozmowę. Ta rozmowa miała pomóc Madsenowi w podjęciu decyzji. - On mocno radził mi, bym został w ekstralidze. Pracowaliśmy razem przez kilka lat, a znamy się od blisko dziesięciu. Uważam, że branie rad od tak utytułowanej osoby nie jest złym pomysłem - powiedział dla sportowefakty.pl Madsen.

Cieślak przyznaje, że przekonywał Madsena do startów w ekstralidze. - Traktuję go jak swojego zawodnika. Pytał, co będzie dla niego najlepsze, to mu powiedziałem - mówi dla częstochowskiej Wyborczej trener Marek Cieślak. - W I lidze miałby spokojny żywot, ale jeżeli chce jeździć w Grand Prix, to musi mieć kontakt z najlepszymi. To lepszy zawodnik niż wszyscy sobie wyobrażają. Na pewno miałby miejsce w moim teamie, on Janowski, Hampel i jeszcze kilku innych. Ma poukładany, dobrze sprawdzony team. Klub, który go weźmie może być spokojny o jego przygotowanie. A kto go weźmie nie wiem. Decyzja należy do klubu i niego - podkreśla Cieślak.Więcej o: