Sport.pl

Włókniarz ma skład na ekstraligę. Starzy znajomi wracają na tor przy Olsztyńskiej

W przeddzień Święta Niepodległości do nowej drużyny częstochowskiego Włókniarza dołączył Andreas Jonsson. Przed 13 laty świętował już w barwach "Lwów" drużynowe miestrzostwo Polski, a ostatni sezon spędził w ROW-ie Rybnik.
Andreas Jonsson podpisał z Włókniarzem Częstochowa roczny kontrakt. Po Runie Holcie Szwed jest kolejny zawodnikiem, który w minionym sezonie reprezentował barwy rybnickiego klubu i wrócił pod Jasną Górę. A przypomnijmy, że z Holtą i Sebastianem Ułamkiem (podpisał czteroletni kontrakt) w barwach Lwów zdobywali w 2003 roku mistrzostwo Polski.

Wymienioną trójkę uzupełniają - jak zapewniał po podpisaniu kontraktu - gotowy na przyjęcie roli lidera Duńczyk Leon Madsen i Słoweniec Matej Zagar, który odszedł ze Stali Gorzów i zameldował się 5 listopada - na rok - w Częstochowie. Ciekawostką jest, że to kolejna umowa tego żużlowca z częstochowską drużyną. W 2006 roku to właśnie Włókniarz był pierwszym polskim zespołem, z którym Słoweniec podpisał kontrakt. Ówczesny Złomrex Włókniarz wywalczył wtedy wicemistrzostwo Polski, ale Zagar ani razu nie pojawił się na torze w zielono-białych barwach. 

Czwartkowym kontraktem z Jonssonem włodarze Lwów obsadzili kluczowe miejsca w kadrze na zbliżający się sezon. Seniorów uzupełnia pewna para juniorska: Oskar Polis i Michał Gruchalski. Klub szuka też rezerwowych na wypadek kontuzji czy spadku formy podstawowych zawodników. Spekuluje się, że pod Jasną Górę mogą zawitać w takiej roli Joonas Kylmakorpi czy Rafał Szombierski. Otwarta też pozostaje sprawa menadżera.

Z klubem pożegnali się już oficjalnie Artur Czaja (przeszedł do Unii Tarnów) i Hubert Łęgowik, który będzie reprezentował barwy Wybrzeża Gdańsk.

Więcej o:
Komentarze (3)
Włókniarz ma skład na ekstraligę. Starzy znajomi wracają na tor przy Olsztyńskiej
Zaloguj się
  • kmicic.full

    0

    CO SIĘ DZIEJE W REDAKCJI SPORTOWEJ GAZETY ?
    Od 2-3 tygodni praktycznie zero informacji sportowych , może poza dwoma mało istotnymi o żużlu. W międzyczasie było wiele bardzo ważnych wydarzeń sportowych częstochowskich drużyn. Jakiś strajk ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX