Czy Gollob i Holta zatrzymają Włókniarza?

Caelum Stal Gorzów z Tomaszem Gollobem i Rune Holtą w składzie będzie w niedzielę rywalem Złomreksu Włókniarza. Stawką są trzy punkty, które mocno przybliżą naszą drużynę do wygrania zasadniczej rundy rozgrywek.


Częstochowianie są na fali. Wygrali siedem meczów z rzędu, a po tym jak w minioną niedzielę rozgromili w Toruniu Unibax, zostali liderem ekstraligi.

Stali się też faworytem rundy zasadniczej, a dla niektórych kibiców - nawet całych rozgrywek. W klubie ostrzegają jednak przed hurraoptymizmem. - Mamy przed sobą play-offy i trudną końcówkę rundy zasadniczej - przypominał w rozmowie z "Gazetą" trener Piotr Żyto. - Po tych wysokich zwycięstwach kibice mają prawo mieć wielkie apetyty, ale do zdobycia tytułu jeszcze daleka droga.

Na początku tej drogi nasi żużlowcy muszą pokonać gorzowską Stal. Choć rywal jest w tabeli o trzy pozycje niżej i zdobył dotychczas sześć punktów mniej, zadanie wcale nie będzie łatwe. Niedzielny przeciwnik spisywał się ostatnio bardzo dobrze. W 10. kolejce zremisował w Lesznie z obrońcą tytułu Unią, a ostatnio wysoko - 60:32 - wygrał z Unią Tarnów. Siła Stali to znajdujący się w wybornej formie Tomasz Gollob oraz świetnie znany w Częstochowie Rune Holta. Ten drugi opuścił Włókniarza przed trzema laty, ale wciąż ma tutaj wielu zwolenników. W tym sezonie po raz pierwszy wygrał turniej Grand Prix, a przed tygodniem zdobył z reprezentacją Polski wicemistrzostwo świata. Skuteczna jazda Holty może mieć bardzo duży wpływ na postawę drużyny Stali. Podobnie zresztą jak to, co zaprezentują doświadczony Szwed Peter Karlsson i Słoweniec Matej Ferjan. Dwaj ostatni również są w wysokiej formie, co powinno być ostrzeżeniem dla naszych żużlowców.

Trener Piotr Żyto tym razem nie skorzysta z możliwości zastępowania kontuzjowanego Tomasza Gapińskiego (ma już zdjęty gips z nogi i w przyszłym tygodniu powinien rozpocząć treningi), a w jego miejsce wystawi Michała Szczepaniaka, który w Toruniu siedział na ławce rezerwowych. Ponadto zabraknie Taia Woffindena (ma zajęty termin). Zastąpi go najprawdopodobniej Borys Miturski (alternatywą jest Lewis Bridger).

- W parze z Michałem pojedzie Nicki Pedersen - jego zadaniem będzie wygrywanie z Tomaszem Gollobem - mówi trener Piotr Żyto. - To chyba oczywiste, no bo kto ma to robić jak nie on? Czy obawiam się tego meczu? Będzie jak każdy inny - trudny i bardzo chcemy go wygrać.

Dla Włókniarza równie ważne jak wynik meczu ze Stalą jest to, ilu kibiców zasiądzie na trybunach Areny Częstochowa. Ostatnie wysokie zwycięstwa drużyny w połączeniu z niską frekwencją mocno nadwyrężyły klubowy budżet. Poza tym zainteresowanie kibiców jest bardzo ważne dla sponsora - firmy Złomrex. Klub głośno informował o niedzielnym spotkaniu już od piątku. Do przyjścia na stadion mają również zachęcić losowanie atrakcyjnych nagród wśród posiadaczy biletów i zaproszenie na grochówkę z kuchni polowej. Poczęstunek połączony ze spotkaniem z zawodnikami zorganizowany zostanie po zakończeniu spotkania przy wejściu głównym na koronę stadionu.

- Przygotowaliśmy 4 tys. pocztówek z drużyną zdobywców Torunia - zachęca odpowiedzialna w klubie za promocję Żaneta Boral. - Myślę, że to będzie dla kibiców wartościowa pamiątka. W przyszłości chcemy również organizować podobne spotkania, po to aby na dłużej zatrzymać kibiców na stadionie i aby byli bliżej z klubem i zawodnikami.

Złomrex Włókniarz - Caelum Stal Gorzów

Caelum: 1. Tomasz Gollob (2,448), 2. Paweł Hlib (0,913), 3. Peter Karlsson (1,980), 4. Matej Ferjan (1,297), 5. Rune Holta (2,034), 6. Adrian Szewczykowski (0,941), 9. Thomas H. Jonasson (1,204).

Włókniarz: 9. Sebastian Ułamek (1,932), 10. Lee Richardson (1,760), 11. Nicki Pedersen (2,836), 12. Michał Szczepaniak (1,462), 13. Greg Hancock (2,630), 14. Mateusz Szczepaniak (1,146), 15. Borys Miturski (1,000)

Mecz w niedzielę o godz. 18.