Sport.pl

Siatkówka. Zbigniew Bartman odchodzi do Rosji

Wybrany przez Czytelników "Gazety" na najlepszego siatkarza AZS-u minionego sezonu Zbigniew Bartman opuści częstochowski klub. Według naszej wiedzy przeniesie się do ligi rosyjskiej.
22-letni siatkarz grał w AZS-ie jeden sezon. Zyskał sobie uznanie i sympatię kibiców, którzy na niego właśnie wskazali w naszym plebiscycie. Bartman należał do najlepszych skrzydłowych w PlusLidze. Pokazał się także w Lidze Mistrzów i najpewniej dzięki temu otrzymał propozycję z Rosji - finansowego eldorado siatkówki. Jego nowym klubem ma być Gazprom Surgut. "W związku z licznymi ,pojawiającymi się w mediach spekulacjami dotyczącymi mojej przynależności klubowej w przyszłym sezonie, chciałbym oświadczyc,że uzgodniłem szczegóły kontraktu z zespołem rosyjskiej Superligi Gazpromem-Jurga Surgut i ten klub będę reprezentował w sezonie 2009/2010.

" Po udanych występach w barwach AZS Domex Tytan Częstochowa,gdzie wraz z kolegami osiągnęliśmy historyczny sukces w Pucharach Europejskich,a także zajmując 5 miejsce w Pluslidze zapewniliśmy kontynuacje wieloletniego uczestnictwa zespołu w rozgrywkach międzynarodowych,otrzymałem oferty od kilku zespołów Superligi - psze na swojej stronie internetowej Bartman. - Najbardziej konkretna i satysfakcjonujaca była z Surgutu,w którym poprzednio z powodzeniem występowali Robert Prygiel i Łukasz Kadziewicz ,zostawiając bardzo dobre opinie o polskich zawodnikach ,co niewątpliwie było pomocne w negocjacjach.Mam nadzieje,że po występach w Pluslidze, Serie A1, Lidze Tureckiej,gra w Superlidze pozwoli mi na dalszy rozwój umiejętności i zdobycie kolejnych doświadczeń. Korzystając z okazji chciałbym podziękowac wszystkim kibicom, a szczególnie wspaniałym kibicom AZS-u za doping, wspieranie w trudnych chwilach, radość ze zwycięstw. Pożegnania są zawsze trudne, ale przed nami sezon reprezentacyjny z licznymi imprezami i okazjami do spotkań".

Bartman ma zaledwie 22 lata, a można go określić mianem siatkarskiego obieżyświata. Zanim trafił do Częstochowy, grał w lidze włoskiej i tureckiej. W Polsce w Polskiej Energii Sosnowiec.

Bartman nie jest jedynym zawodnikiem, który opuści AZS. Do gry w beniaminku Plus Ligi Pamapolu Wieluń przymierza się doświadczony rozgrywający Andrzej Stelmach.

Piotr Gruszka: To był naprawdę udany sezon - czytaj tutaj »