Sport.pl

Siatkówka. Memoriałowe szlify AZS-u

Występ w Memoriale Arkadiusza Gołasia będzie dla siatkarzy AZS-u ostatnim testem przed rozpoczynającą się w przyszły weekend ligą
Organizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji impreza odbędzie się w czwartek i piątek w hali Polonia.

Akademicy w pierwszym dniu zagrają z klubowym wicemistrzem Europy Iraklisem Saloniki (drugą parę tworzą Skra Bełchatów oraz mistrz Estonii Selver Tallin). W piątek odbędą się mecze o pierwsze i trzecie miejsce.

Dla drużyny Grzegorza Wagnera będzie to ostatni z licznych sprawdzianów. Wcześniej kilkakrotnie zmierzyli się z Pamapolem Wieluń oraz Skrą, a w weekend wystąpili w Warszawie w Memoriale Zdzisława Ambroziaka, w którym zajęli drugie miejsce i zebrali sporo pochwał. - Na ocenę naszej gry jest za wcześnie - mówi jednak skrzydłowy Dawid Murek, który niedawno dołączył do kadry AZS-u. - To są co prawda ostatnie szlify naszej formy, ale trener sprawdza jeszcze różne ustawienia. Można powiedzieć, że próbuje się wstrzelić ze składem w sezon.

Murek wziął wczoraj udział w konferencji prasowej w firmie President Electronics Poland, podczas której klub popisał umowę sponsorską. Będzie promował nowo powstałe w Częstochowie Centrum Leczenia Stawów i Kości. Firma nie będzie sponsorem tytularnym, ale jej nazwa pojawi się na strojach zawodników. Będzie też wspomagała zawodników w razie problemów ze zdrowiem.

- Liczymy na AZS, oczywiście nie na kontuzje siatkarzy, ale na to, że pomogą nam promować nasze Centrum - mówił szef Presidenta Krzysztof Witkowski. - A w razie potrzeby będziemy ich wspomagać.

- To dla nas bardzo ważne, że będziemy mieć do dyspozycji wysokiej klasy, bardzo przydatny sprzęt. Obyśmy jednak korzystali z niego jak najrzadziej - dodał Murek, który od lat ma problemy z kolanem.

Program Memoriału im. Arkadiusza Gołasia: czwartek: godz. 17.00 Selver Tallin - PGE SKRA Bełchatów, godz. 19.30: Iraklis Saloniki - Domex Tytan AZS Częstochowa; piątek: godz. 18. mecz o 3. miejsce, godz. 20.30 mecz o 1. miejsce. Bilety: 10 zł normalny, 5 zł ulgowy.

Patronem Memoriału Arkadiusza Gołasia jest "Gazeta Wyborcza".