Sport.pl

Siatkówka. Już w czwartek Memoriał Arka Gołasia

Cztery drużyny rywalizować będą w hali Polonia w V Memoriale im. Arkadiusza Gołasia. Byłego siatkarza AZS-u, który przed czterema laty zginął w wypadku samochodowym podróżując do Włoch
Organizowana przez częstochowski MOSiR impreza zapowiada się bardzo ciekawie. Kibice będą mieli okazję zobaczenia w akcji m.in. drużyny AZS-u, w której podczas letniej przerwy doszło do kilku zmian. Po latach do Częstochowy wrócił Dawid Murek, jest też doświadczony - znany z występów w Mostostalu Kędzierzyn słowacki rozgrywający Marek Kardos oraz Piotr Łuka, który przez lata grał w Resovii Rzeszów. W roli trenera akademików zadebiutuje Grzegorz Wagner.

Murek podpisał umowę przed tygodniem. W weekend zagrał w Memoriale Zdzisława Ambroziaka i z niecierpliwością czeka na ponowny ligowy debiut w barwach AZS-u.

Tadeusz Iwanicki: Występ w Memoriale Arkadiusza Gołasia to dla Was bardzo ważny, bo ostatni test przed ligą.

Dawid Murek: Te mecze na pewno przydadzą się nam, zawodnikom, a i trener będzie miał po nich jasność, jak ustawić skład na pierwsze spotkania sezonu. To ważne dla nas, że sporo graliśmy w ostatnim okresie. Była okazja do tego, żeby się poznać, bo mamy w składzie między innymi nowego, młodego atakującego. Ja również wszedłem do zespołu i musiałem poznać rozgrywających Fabiana Drzyzgę i Marka Kardosa. Najlepszy sposób to jak największa liczba gier.

Z Pana zdrowiem wszystko w porządku?

- Podejrzewam, że kolano będzie mi dokuczać i będę z tym musiał jakoś żyć. Generalnie nie narzekam. Nie widzę niczego, co by mnie mogło wykluczyć z gry. Oby tak dalej, do końca sezonu.

Czujecie, że już za niespełna dwa tygodnie będziecie grać o ligowe punkty?

- Owszem, ale ja mógłbym zacząć ligę już teraz. Ciągnie mnie na boisku. Gry grałem w reprezentacji nie miałem na nic czasu, także na przygotowania w klubie. Teraz mam go dużo i trochę mi się dłuży.

W czwartek zagracie z Iraklisem Saloniki - drugim zespołem ostatniej edycji Ligi Mistrzów. Macie więc sparingpartnera z najwyższej półki.

- I dobrze, bo będzie się z kim sprawdzić. Jak wygramy, będzie fajnie, jeżeli nie, to trzeba będzie usiąść i się zastanowić, co trzeba poprawić, aby w lidze wypaść jak najlepiej.

Rozmawiał Tadeusz Iwanicki.

Program memoriału: czwartek: godz. 17 Selver Tallin - PGE SKRA Bełchatów, godz. 19.30 Iraklis Saloniki - Domex Tytan AZS Częstochowa; piątek: godz. 18 mecz o 3. miejsce, godz. 20.30 mecz o 1. miejsce. Bilety: 10 zł normalny, 5 zł ulgowy.

Patronem Memoriału Arkadiusza Gołasia jest Gazeta Wyborcza.