Sporty samolotowe. Darocha sprawił sobie prezent

Janusz Darocha z Aeroklubu Częstochowskiego wygrał 48. Lot Południowo-Zachodniej Polski. Zrobił sobie tym samym piękny prezent na swoje 50. urodziny, które obchodził 27 czerwca.

Małopolskie zawody samolotowe są wliczane do Pucharu Polski w lataniu precyzyjnym. Startowała w nich czołówka polskich pilotów. Rozegrano dwie konkurencje - nawigacyjne oraz precyzyjne lądowanie. Po pierwszej konkurencji prowadził Michał Wieczorek z Aeroklubu Krakowskiego, za nim był Jerzy Markiewicz (A. Krakowski). Darocha po pierwszym dniu latania był na ósmej pozycji, mając w dorobku 130 punktów karnych. Sytuacja zmieniła się zupełnie po sobotniej konkurencji. Darocha odrobił straty i wygrał całe zawody. Otrzymał 236 punktów karnych. Drugie miejsce zajął Michał Wieczorek (281 pkt), trzecie Krzysztof Wieczorek (344 pkt). Dobrze spisał się w zawodach kolejny częstochowianin Michał Osowski. Wygrał on konkurencję lądowań, a w całych zawodach został sklasyfikowany na siódmej pozycji. Inny pilot z Aeroklubu Częstochowskiego - Marcin Skalik - znalazł się na 13. miejscu, a częstochowianka Paulina Sosnowska zajęła 20. pozycję.