Tenis ziemny. Dwie wygrane Dawida Celta

Dwunasty na liście PZT Dawid Celt wygrał na kortach CzKT Victoria turniej poświęcony pamięci swojego ojca. W parze z Dawidem Olejniczakiem okazał się najlepszy również w deblu
III Memoriał Józefa Celta - zmarłego w 2001 roku trenera i animatora tenisa ziemnego (był jednocześnie Ogólnopolskim Turniejem Klasyfikacyjnym) - zgromadził na starcie kilku graczy z krajowej czołówki i stał na wysokim poziomie. W finale singla zagrali Celt i Olejniczak (trzeci w rankingu Polskiego Związku Tenisowego) - koledzy z Mery Warszawa, którzy przed rokiem zmierzyli się w finale mistrzostw Polski. Wtedy lepszy okazał się Olejniczak, wczoraj górą był - 24-letni Celt, który w Częstochowie stawiał pierwsze kroki w swojej karierze i dojrzewał jako utalentowany junior.

- Chciałem wygrać, nie dać plamy. Zależało mi na tym - podkreślał po turnieju jego zwycięzca. - Było kilku dobrych zawodników, były też emocje i trochę nerwów. Udało się, wygrałem i jest OK.

Celt wystąpił ostatnio w finałach mistrzostw Polski w Szczecinku. Nie powtórzył sukcesu sprzed roku - odpadł w półfinale. Porównując oba turnieje, chwalił organizatorów zmagań w podjasnogórskim parku. - Nagrody w Częstochowie były takie same, a nawet nieco lepsze. Zwycięzca singla otrzymał cztery tysiące złotych, czyli tyle co mistrz Polski. Więcej niż w Szczecinku otrzymali zawodnik, który zajął drugie miejsce, oraz najlepszy debel. Były też nagrody rzeczowe, m.in. grafiki, ufundowane przez zaprzyjaźnionego ze środowiskiem tenisowym Tomasza Sętowskiego. Tak naprawdę to w Polsce nie ma drugiego turnieju z takimi nagrodami. Oczywiście jeśli chodzi o organizację, można jeszcze trochę poprawić. Bo na przykład za dużo mieliśmy grania i pod koniec turnieju czuliśmy zmęczenie.

Pojedynek Celta z Olejniczakiem zgromadził całkiem pokaźną widownię. - I z tego się cieszymy - podkreślał prezes CzKT Victorii Grzegorz Parzyniowski. - Przyszło trochę kibiców, poziom był wysoki, a cała impreza udana. W tym sezonie, na zakończenie wakacji mamy jeszcze mistrzostwa Częstochowy, na które już teraz zapraszamy.