Siatkówka. Ostatnie testy przed ligą

Za niewiele ponad dwa tygodnie rozpoczną się rozgrywki PlusLigi. Tytan AZS w ostatnim okresie przygotowań rozegra mecz sparingowy z Zaksą Kędzierzyn-Koźle i wystąpi w Memoriale Zdzisława Ambroziaka w Warszawie
W miniony weekend częstochowianie wygrali w hali Polonia Memoriał im. Arkadiusza Gołasia. Mimo problemów kadrowych (choroba Michala Hrazdiry, kontuzja Łukasza Wiśniewskiego, nieobecność Piotra Nowakowskiego) łatwo pokonali Hypo Tirol Innsbruck i po nieco bardziej wyrównanym meczu VK DHL Ostrawa. Reprezentacyjny środkowy wrócił z mistrzostw świata w sobotę, a zajęcia rozpocznie w czwartek. Drugi z podstawowych środkowych, Wiśniewski, treningi wznowił w poniedziałek. Miał przerwę ze względu na problemy z kolanem prawej nogi.

- Można powiedzieć, że już jest po problemie - mówi zawodnik. - Miałem konsultacje lekarskie, zastosowano leczenie i czuję się dobrze. Do gry w lidze na pewno będę przygotowany, o to nie ma obaw. Podczas leczenia nie biegałem i nie skakałem, ale w siłowni pracowałem normalnie. Nie był to stracony czas.

Środę i czwartek Wiśniewski spędzi z drużyną w Kępnie. - Będziemy tam mieć wspólny trening z Zaksą Kędzierzyn-Koźle i zagramy mecz sparingowy - wyjaśnia trener Marek Kardos. Najbliższy weekend drużyna będzie miała wolny, a ostatni przed ligą spędzimy w Warszawie.

W dniach 15-17 października Tytan AZS wystąpi w silnie obsadzonym Memoriale Zdzisława Ambroziaka. Zagra tam z gospodarzami - Politechniką, Resovią Rzeszów oraz Skrą Bełchatów. To będą ostatnie szlify przed ligą, którą Tytan AZS rozpocznie 22 października meczem w hali Polonia z Delectą Bydgoszcz.

W Warszawie trener Kardos po raz pierwszy podczas przygotowań ma mieć do dyspozycji wszystkich zawodników.

- Piotrek Nowakowski wrócił z Włoch, ale nie jedzie z nami do Kępna, bo dostał kilka dni wolnego - informuje trener. - Od czwartku ma indywidualnie trenować w siłowni.