SPORTY LOTNICZE. Dobry start częstochowian

W Toruniu odbyła się pierwsza w tym sezonie silnie obsadzona impreza w lataniu precyzyjnym. Świetnie wypadli w niej częstochowianie. Janusz Darocha zajął drugie miejsce, a na dziewiątej lokacie uplasował się Marcin Skalik

W VI Toruńskich Zawodach Samolotowych w lataniu precyzyjnym startowały 33 osoby: 31 zawodników z aeroklubów regionalnych oraz dwóch pilotów niezrzeszonych. Rozegrano dwie konkurencje nawigacyjne oraz trzecią - lądowań precyzyjnych.

- Pogoda nam sprzyjała. Wszyscy zawodnicy mieli podobne warunki - mówi Janusz Darocha z Aeroklubu Częstochowskiego. - Zaobserwowałem coraz wyższy poziom młodych zawodników, którzy latają bardzo dobrze. Widać, że robią regularne postępy. W przyszłości na pewno będzie miał nas kto zastąpić.

Janusz Darocha zajął drugie miejsce z 325 punktami karnymi tuż za Krzysztofem Wieczorkiem z Aeroklubu Krakowskiego (287 punktów karnych). Na trzecim miejscu znalazł się Zbigniew Chrząszcz z Aeroklubu Wrocławskiego (377 puntów karnych). Dobrze wypadł także drugi zawodnik Aeroklubu Częstochowskiego - Marcin Skalik, który zajął 9. pozycję.

Marcin Skalik świetnie spisał się w konkurencji lądowań precyzyjnych. Zdobył tytuł mistrza lądowań wśród juniorów. - Zmieniłem sposób lądowania w stosunku do ubiegłego sezonu - tłumaczy pilot. - W ubiegłym sezonie wypadałem w skrajnie różny sposób. Miałem albo bardzo dobre lądowania, albo fatalne. Teraz zmieniłem styl podejścia do lądowania. I choć podczas rozgrywania tej konkurencji dość mocno wiało, lądowanie dobrze mi wychodziło.