Sport.pl

Siatkówka. Michał Kamiński: zagram z chłodną głową. Obiecuję

W środowym meczu z Belgami (godz. 19, hala Polonia) Michał Kamiński zastąpi kontuzjowanego Bartosza Janeczka. - Czuję się silny, zresztą w moim przypadku siła jest zawsze - mówi 25-letni atakujący, którego atutem jest m.in. zagrywka
Tadeusz Iwanicki: Czujesz się pozytywnie naładowany przed meczem z Belgami?

- W Rzeszowie przegraliśmy dwa razy, ale można powiedzieć, że mieliśmy tam bardzo solidny trening przed Belgami. Teraz wierzymy, że uda nam się ich pokonać.. Pytanie czy to się przełoży na technikę i skuteczność. Wiele zależało będzie od tego czy głowa będzie chłodna. Jeżeli tak, to powinno być dobrze. Obiecuję, że postaram się podejść do tego meczu spokojnie.

W Rzeszowie dobrze zagrywałeś. W pierwszym meczu miałeś pięć asów...

- Owszem i liczę, że Belgów też będę kąsał serwisem. Ale zagrywka, zagrywką. Spróbuję dobrze zagrać w każdym elemencie.

Co powiesz o rywalu?

- Więcej będę wiedział po odprawie. Na tę chwilę mogę powiedzieć, że mają dobrego atakującego i środkowego.

W PlusLidze jesteście średniakiem, co nie oznacza jednak, że powinniście się Belgów obawiać. Ten zespół powinien być w waszym zasięgu.

- Wiemy, że chcąc awansować do finału musimy zagrać na maksimum swoich możliwości i nie możemy nikogo lekceważyć. Podejrzewam, że w tym meczu nie będzie miejsca na chwilę jakiejś dekoncentracji, bo rywal na pewno to wykorzysta. Mówiąc krótko musimy być czujni.

Dociera do was, że gracie o największy sukces w historii klubu?

- Owszem, chociaż powinniśmy myśleć tylko w ten sposób, że to jest kolejny mecz, który mamy wygrać. Ale, zwłaszcza dla młodszych zawodników, będzie to na pewno spore przeżycie.

W drugiej półfinałowej parze Politechnika rywalizować będzie z Tomisem Constanta. Kto ma silniejszego rywala, warszawianie, czy wy?

- Pewnie, że my (śmiech).

Jak myślisz, będzie finał Tytan - Politechnika?

- Fajne by było zagrać z Warszawą. Mielibyśmy okazję do rewanżu za porażki z tego sezonu, w dodatku w meczach o dużą stawkę.

Rozmawiał Tadeusz IwanickiWięcej o: