Siatkówka. Będzie nagroda dla AZS-u za sukces w Challenge Cup?

Radni Platformy Obywatelskiej Jacek Krawczyk i Przemysław Wrona złożyli interpelację w sprawie przekazania specjalnej nagrody finansowej dla AZSu Częstochowa za zdobycie ?Challenge Cup?. Klub miałby dostać ekstra 100 tysięcy złotych
Radni argumentują: - AZS Częstochowa reprezentuje nasze miasto nieprzerwanie od 23 lat w międzynarodowych pucharach i jest drugą polską drużyną po nieistniejącym Płomieniu Milowice (puchar w 1978 roku), która zdobywa europejskie trofeum. Uważamy, że to szczególne wydarzenie promujące nasze miasto zasługuje na szczególne uznanie samorządu. Samorząd miasta Częstochowy wielokrotnie pomagał naszym klubom sportowym, a zwłaszcza w tej chwili powinien docenić europejski sukces AZS-u Częstochowa, który znajduje się w nie najlepszej sytuacji finansowej.

Radni Krawczyk i Wrona wnioskują o zwiększenie środków z puli na promocję miasta poprzez sport przewidzianych na siatkówkę. Chcą, aby do AZS-u trafiło 100 tysięcy złotych więcej, a więc zamiast 350 - 450 tysięcy złotych. Co na to klub? - Wybieramy się z pucharem i medalami na najbliższą sesję Rady Miasta, a do tego czasu będzie można się zastanawiać jaka nagroda byłaby adekwatna do sukcesu jaki odniosła drużyna - mówi prezes AZS-u Konrad Pakosz. - Zastanowić i podjąć taką decyzję, żeby zdobyty przez nas puchar nie był ostatnim osiągnięciem częstochowskiego sportu na arenie międzynarodowej.