Siatkówka. Fabian Drzyzga już oficjalnie w Politechnice

Potwierdziły się informacje ?Gazety? o przejściu rozgrywającego AZS-u Częstochowa Fabiana Drzyzgi do warszawskiej Politechniki. Siatkarz podpisał już oficjalnie umowę z klubem ze stolicy.
Drzyzga to ósmy zawodnik, który opuścił szeregi AZS-u w ostatnim czasie. Wcześniej zrobili to: Łukasz Wiśniewski (Zaksa Kędzierzyn Koźle), Krzysztof Gierczyński (Jastrzębski Węgiel), Michał Kamiński (Lotos Trefl Gdańsk), Bartosz Janeczek (Resovia Rzeszów), Jakub Oczko (Cuprum Mundo Lubin), Wojciech Sobala (AZS Olsztyn) i Adrian Hunek.

Drzyzga trafił do Politechniki, którą częstochowianie pokonali w finale Challenge Cup, i ma być jej pierwszym rozgrywającym. W przeszłości już grał w stolicy. Do Częstochowy przeszedł z MOS-u Wola Warszawa, w którym odnosił sukcesy jako junior.

Z pozyskania Drzyzgi cieszy się trener Politechniki Jakub Bednaruk, który widzi u swojego nowego zawodnika ogromny talent. Zdaniem szkoleniowca Drzyzga to nadzieja polskiego rozegrania. Bednaruk zapowiada, że Politechnika zrobi wszystko, aby Drzyzga wkrótce stał się pierwszym rozgrywającym reprezentacji Polski.