Finał Pucharu Polski dziesięć razy tańszy od memoriału

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel, Asseco Resovia Rzeszów oraz Delecta Bydgoszcz to cztery drużyny, które wystąpią w finałowym turnieju siatkarskiego Pucharu Polski w częstochowskiej hali na Zawodziu. Za pośrednictwem strony www.ticketpro.pl można kupować wejściówki.
Zanim najlepsze siatkarskie ekipy zagrają w Częstochowie, kibice będą się jeszcze emocjonować meczami Ligi Mistrzów oraz 16. kolejki PlusLigi. W przyszłym tygodniu tematem nr 1 będzie już impreza Enea Cup 2013 Finał Puchar Polski, bo tak brzmi pełna nazwa turnieju, który w terminie 26-27 stycznia odbędzie w hali na Zawodziu. Jej organizatorem jest Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej SA, ale po części także częstochowski AZS. Klub otrzyma na ten cel 50 tys. zł z budżetu miasta (z puli na promocję miasta przez sport). - Naturalne było, że przekażemy to zadanie klubowi, który ma doświadczenie w organizacji tego typu imprez. AZS ma w ramach tej kwoty zapewnić między innymi zakwaterowanie drużyn, wyżywienie dla czterech ekip i profesjonalną ochronę - wyjaśnia Sławomir Gajda, kierownik referatu sportu i turystyki. Do tego dochodzą koszty przygotowania i wykorzystania hali, które obciążą MOSiR.

50 tysięcy, jakie miasto w związku z umową z PLPS wyda na finałowy turniej PP, to niewiele w porównaniu z tym, ile musiałoby zapłacić za Memoriał Huberta Wagnera. Fundacja posiadająca prawa do memoriału wyceniła swoją imprezę na ponad dziesięć razy więcej. Wpływy z finału PP trafią do PLPS, ale miasto za niewielką kwotę będzie mogło po raz kolejny promować nową halę. Między innymi za pośrednictwem telewizji, która planuje transmisje z turnieju.

Bilety na PP nie są drogie. Wstęp na dwa półfinałowe mecze, które odbędą się w sobotę 26 stycznia kosztuje 35 zł (bilet I kategorii), 25 (II kategoria) oraz 15 zł (III kategoria). Zagrają w nich ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel (godz. 14.30) oraz Delecta Bydgoszcz i Asseco Resovia Rzeszów (godz. 18). Bilety na wielki finał (niedziela, godz. 14.30) są w tej samej cenie.

Skomentuj:
Finał Pucharu Polski dziesięć razy tańszy od memoriału
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX