Sport.pl

Plany AZS-u: siedem sparingów, dwa turnieje

W najbliższy poniedziałek AZS rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. W pierwszym treningu ma wziąć udział 15 zawodników. Grzegorz Bociek, o którego akademicy toczą spór z Zaksą Kędzierzyn-Koźle, przebywa na zgrupowaniu kadry w Spale. - Sebastian Świderski ogłosił niedawno skład i Bociek się w nim pojawił. Tak naprawdę to nie wiadomo, gdzie on jest - mówi trener częstochowian Marek Kardos.
W nowym sezonie Słowak będzie miał do dyspozycji dość szeroką kadrę, do której dołączyło ośmiu nowych zawodników, m.in. przyjmujący Michał Bąkiewicz, rozgrywający Michał Kozłowski, atakujący Michał Kamiński i dwójka środkowych Wojciech Kaźmierczak oraz Czech Jakub Vesely. - Każdy ma szansę, a grać będą najlepsi - mówi trener Marek Kardos zapytany o to, czy ma już w głowie skład. W podobnym tonie Słowak odpowiada na pytanie, kto będzie pierwszym rozgrywającym, młody Marcin Janusz czy doświadczony Michał Kozłowski. - W tej chwili nie ma pierwszego rozgrywającego ani drugiego. Michał ma za sobą dobry sezon i będzie rywalizował z Marcinem. Na pewno nie przyszedł do nas po to, żeby siedzieć na ławce - podkreśla trener.

Więcej na temat podstawowego składu, szans na grę poszczególnych zawodników Kardos będzie mógł powiedzieć po kilku tygodniach treningów i szeregu sparingów. W sumie drużyna rozegra ich siedem, ale wystąpi też w trzech turniejach towarzyskich. Pierwszy sprawdzian odbędzie się w niedzielę 1 września w Częstochowie i zapowiada się bardzo ciekawie. W hali na Zawodziu zaprezentuje się bowiem Fakieł Nowyj Urengoj. 3 września drużyny rozegrają rewanż w Kleszczowie, gdzie Rosjanie będą przebywać na zgrupowaniu.

Plan przygotowań akademików

12.08 pierwszy trening w hali na Zawodziu

1.09 sparing AZS Częstochowa - Fakieł Nowyj Urengoj

3.09 AZS Częstochowa - Fakieł Nowyj Urengoj (Kleszczów)

6.09 AZS Częstochowa - MOS Będzin

11.09 AZS Częstochowa - BBTS Bielsko - Biała

13.09AZS Częstochowa - Czarni Radom

14.09 AZS Częstochowa - Czarni Radom

21-22.09 IX Memoriał im. Arkadiusza Gołasia

25.09 AZS Częstochowa - MOS Będzin

4-6.10.2013 Memoriał im. Zdzisława Ambroziaka

Więcej o: