W weekend, AZS sprawdzi formę w Memoriale Arkadiusza Gołasia

Cztery zespoły siatkarskiej PlusLigi - częstochowski AZS, Skra Bełchatów, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Transfer Bydgoszcz - zagrają w weekend w Murowanej Goślinie w dziewiątej edycji Memoriału Arkadiusza Gołasia.
Dla akademików występ w memoriale będzie jednym z najważniejszych sprawdzianów. Przed rozpoczęciem rozgrywek PlusLigi zagrają jeszcze sparing z Banimeksem Będzin i w Memoriale Zdzisława Ambroziaka. W Murowanej Goślinie drużyna najpewniej nie wystąpi w najsilniejszym składzie. - Na 80 procent w domu zostanie Michał Bąkiewicz, który najprawdopodobniej ma infekcję wirusową - mówi dla czestochowa.sport.pltrener Marek Kardos. - Trudno będzie w związku z tym powiedzieć, na jakim jesteśmy obecnie poziomie, tym bardziej że rywale są bardzo silni.

W półfinale częstochowianie zmierzą się w sobotę z PGE Skrą Bełchatów. Drugą parę stworzą Zaksa Kędzierzyn-Koźle i Transfer Bydgoszcz.

Upamiętniający tragicznie zmarłego Arkadiusza Gołasia memoriał rozegrany zostanie już po raz dziewiąty. W ubiegłorocznej edycji, w Międzychodzie, najlepsza okazała się Delecta Bydgoszcz, a teraz w finale powinny zagrać Skra i Zaksa. Imprezę w Murowanej Goślinie poprzedzą warsztaty siatkarskie poprowadzone przez zawodników dla dzieci i młodzieży. Odbędzie się również rejestracja potencjalnych dawców szpiku, którą poprowadzi RCKiK Poznań pod patronatem Fundacji "Kropla Życia" im. Agaty Mróz-Olszewskiej.