W Memoriale Arkadiusza Gołasia AZS przegrał ze Skrą Bełchatów

W pierwszym meczu IX Memoriału Arkadiusza Gołasia siatkarze AZS-u ulegli PGE Skrze Bełchatów 0:3, ale trener Marek Kardos był zadowolony z postawy zespołu. - Przegraliśmy z silną Skrą, do końca walcząc w pierwszych dwóch setach. To była gra na naprawdę wysokim poziomie.
Występ w rozgrywanym w Murowanej Goślinie memoriale to dla akademików kolejna część przygotowań do sezonu. Przeciwko Skrze drużyna zagrała bez chorego Michała Bąkiewicza, który do AZS-u przeniósł się właśnie ze Skry. Trener Kardos sprawdził szóstkę z Michałem Kozłowskim na rozegraniu, który w połowie drugiego seta doznał jednak kontuzji i został zmieniony przez Marcina Janusza. - Michał podkręcił kostkę, ale to nic groźnego. Już normalnie chodzi, a jutro zobaczymy, czy będzie mógł zagrać w drugim meczu - tłumaczy trener. - Przegraliśmy z silną Skrą, do końca walcząc w pierwszych dwóch setach. To była gra na naprawdę wysokim poziomie, ale nasi rywale popełnili o jeden błąd mniej.

Najgorszy w wykonaniu częstochowian był przegrany do 18 trzeci set. - Bełchatów dobrze zagrywał, a my popełnialiśmy błędy. W pewnym momencie straciliśmy pięć punktów z rzędu i nie byliśmy w stanie tych strat odrobić - dodaje Kardos.

Po porażce ze Skrą, w niedzielę częstochowianie zagrają o trzecie miejsce w turnieju z Transferem Bydgoszcz, który w drugim sobotnim spotkaniu uległ 1:3 Zaksie Kędzierzyn Koźle.