Sport.pl

Po dobrej grze ze Skrą w meczu z Transferem AZS rozczarował

Częstochowscy siatkarze zajęli ostatnie miejsce w rozegranym w Goślinie Murowanej Memoriale im. Arkadiusza Gołasia. W meczu o trzecie miejsce przegrali z Transferem Bydgoszcz 0:3. Turniej wygrała PGE Skra Bełchatów.
W meczu o trzecie miejsce w niedzielę akademicy spotkali się z Transferem Bydgoszcz, który dzień wcześniej uległ Zaksie Kędzierzyn Koźle. AZS zagrał bez chorego Michała Bąkiewicza i kontuzjowanego w sobotnim meczu ze Skrą Michała Kozłowskiego, co znacznie ograniczyło trenerowi Markowi Kardosowi pole manewru. - Graliśmy bez dwóch graczy z szóstki, ale to nas nie tłumaczy - mówił po meczu trener Marek Kardos. - Po prostu nie można tak grać. To niedopuszczalne, żeby oddać rywalom 28 punktów po własnych błędach.

AZS nie grał w niedzielę tak dobrze jak przeciwko Skrze. Przede wszystkim seryjnie tracił punkty. - Ciągle odrabialiśmy straty, a to czterech, a to pięciu punktów, ale gdy doganialiśmy rywali, brakowało doświadczenia i ogrania - mówi Kardos.

Na najlepszego zawodnika meczu wybrano kubańskiego przyjmującego - Portuondo, ale dla trenera Kardosa lepszy był Bartosz Janeczek. - Stawialiśmy podwójny i potrójny blok, a on sobie radził. Bydgoszcz grała na doskonałej skuteczności 70 procent skończonych pierwszych akcji i trudno było się im przeciwstawić. Z drugiej strony, gdybyśmy zaprezentowali się tak jak dzień wcześniej, to byłby inny mecz. Nie ma jednak co gdybać, tylko trzeba popracować, żeby takie mecze się nie powtarzały. Ci młodzi zawodnicy potrzebują jednak więcej czasu, żeby złapać właściwy rytm.

Wkręt - met AZS Częstochowa - Transfer Bydgoszcz 0:3 (16:25, 30:32, 23:25)

AZS: Janusz, Hebda, Vesely, Kamiński, Murek, Kaźmierczak, Piechocki (libero) - Bednorz, Marcyniak.

Transfer: Portuondo, Wika, Salas, Janeczek, Bonisławski (libero) - Nowakowski, Jurkiewicz

W finale Skra Bełchatów pokonała Zaksę Kędzierzyn Koźle 3:1. 

PGE Skra Bełchatów - ZAKSA Kędzierzyn Koźle 3:1 (20:25, 25:20, 25:23, 25:17)

Zaksa: Zagumny, Gładyr, Polański, Brzeziński, Kooy, Witczak, Gacek (libero) oraz Brdjovic.

PGE Skra: Uriate, Kłos, Pliński, Antiga, Włodarczyk, Wlazły, Conte (libero) oraz Pilarz, Ferens.

Więcej o: