Sport.pl

Wkrótce ostatni szlif formy AZS-u

Za nieco ponad dwa tygodnie rozpoczną się rozgrywki siatkarskiej PlusLigi. AZS ma za sobą serię sparingów i występ w Memoriale Arkadiusza Gołasia, a w perspektywie wyjazd na Memoriał Zdzisława Ambroziaka, który będzie dla akademików generalnym sprawdzianem formy.
Ostatni test AZS przeszedł w środę w Będzinie, gdzie przegrał 1:3 z prowadzonym przez Damiana Dacewicza i Andrzeja Stelmacha I-ligowym Banimeksem. Trener Marek Kardos sprawdził w Będzinie skład, który prawdopodobnie wybiegnie na boisko w pierwszym spotkaniu PlusLigi - w Bydgoszczy z Transferem. Drużyny, która w nowym sezonie ma walczyć o PlusLigę, pokonać jednak się nie udało. Dlaczego?

- Jesteśmy w siódmym tygodniu treningów i zawodnicy mają prawo być zmęczeni - mówi dla czestochowa.sport.pltrener Marek Kardos. - W ostatnich dniach ciężko trenowali w siłowni, dużo było też siatkówki. W przyszłym tygodniu będzie już inaczej i po turnieju w Warszawie będziemy mogli powiedzieć więcej o naszej dyspozycji.

Kardos podkreśla, że sparing w Będzinie spełnił swoje zadanie. - Sprawdzaliśmy pewne warianty i wykonaliśmy to co było założone. Wynik jest wynikiem, fajnie by było gdyby się wszystko zgrało, ale nie zagrało. Nie przyjmowaliśmy najlepiej zagrywki. Ale graliśmy mecz moltenami, a nie mikasami, którymi trenujemy na co dzień.

Najbliższy weekend częstochowianie mają wolny od sparingów, ale część drużyny wystąpi w niedzielę (godz. 17) w meczu Młodej Ligi z Effectorem Kielce. - Zagrają wszyscy młodzi z wyjątkiem Miłosza Hebdy, który ostatnio odrabiał zaległości w treningu - tłumaczy trener Kardos. Dostanie dwa dni wolnego; chyba że bardzo będzie chciał zagrać, to wyjedzie na jednego seta.

Banimex Będzin - AZS Częstochowa 3:1 (25:14, 27:29, 25:18, 25:23)

Banimex: Stelmach, Król, Wójtowicz, Wołosz, Warda, Gaca, Mierzejewski (libero) - Żuk, Oczko, Hunek.

AZS: Kozłowski, Murek, Vesely, Kamiński, Bąkiewicz, Marcyniak, Piechocki (libero) - Janusz, Bednorz, Hebda.

Więcej o: