Czarnym Radom AZS też nie dał rady

Po piątkowej porażce z warszawską Politechniką w sobotę AZS uległ 1:3 Czarnym Radom i w Memoriale Zdzisława Ambroziaka zajął ostatnie szóste miejsce.
Pojedynek z Czarnymi był bardzo wyrównany i mógł się podobać. W każdym z setów było sporo walki, ale w trzech z nich o 2-3 punkty słabsi byli radomianie.

AZS zagrał tym razem w ustawieniu z Michałem Bąkiewiczem na pozycji libero. Poniekąd wynikało to ze zdrowotnych problemów młodego Kacpra Piechockiego (on, Marcin Janusz i Michał Kaczyński narzekali na dolegliwości żołądkowe), ale trener Marek Kardos miał okazję sprawdzić, jak przesunięcie "Bąka" wpłynie na grę obronie i przyjęciu. Przyjmujący sprawdził się w nowej roli, ale akademikom zabrakło do zwycięstwa amunicji. Innymi słowy, takiego zawodnika, jakim w Czarnych był Bartłomiej Bąłądź. Młody atakujący zdobył 31 punktów i zbijał z ponad 70-procentową skutecznością. W AZS-ie słabo wypadł natomiast Michał Kamiński, którego już w końcówce pierwszego seta zastąpił Bartosz Bednorz i grał do końca spotkania.

- Wszyscy powoli dochodzą do formy, a Michał Kamiński niestety jest w słabszej dyspozycji i w związku z tym musimy łatać dziury - tłumaczy trener Marek Kardos. - Dzisiaj w związku z kłopotami Michała Kaczyńskiego zagrał Bartosz Bednorz i biorąc pod uwagę, że to nie jest jego pozycja, wypadł nieźle.

Kardos podkreśla, że bez Kamińskiego w dobrej formie drużyna będzie miała problemy. - Od człowieka, który gra na prawym skrzydle, zależy bardzo wiele. On ma kończyć akcje wyprowadzone po obronach, zdobywać punkty w trudnych sytuacjach. Tak jest w obecnej siatkówce. My mamy z tym kłopot. Chociaż muszę też powiedzieć, że w tych dwóch meczach popełnialiśmy za dużo własnych błędów. A mieliśmy bardziej doświadczony zespół od rywali.

Cerrad Czarni Radom - AZS Częstochowa 3:1 (22:25, 23:25, 25:22, 23:25)

AZS Częstochowa: Kozłowski, Hebda, Vesely, Kamiński, Murek, Kaźmierczak, Bąkiewicz (libero) - Bednorz, Janusz.

Czarni: Neroj, Bołądź, Ostrowski, Wachnik, Wetsphal, Kamiński, Kowalski (libero) - Gutkowski.