Zaskakująco udana inauguracja AZS-u [ZDJĘCIA]

Wysokim i szybkim zwycięstwem siatkarzy częstochowskiego AZS-u zakończył się ich wyjazd do Bydgoszczy.
Wygrana częstochowian w Bydgoszczy jest małym zaskoczeniem, bo faworytem byli gospodarze. AZS rozegrał jednak dobry mecz, a przede wszystkim świetnie go rozpoczął. Na tle grających nierówno i chaotycznie bydgoszczan nasi siatkarze prezentowali się jako zespół zgrany i wiedzący, czego chce.

Częstochowianie dobrze serwowali i w pierwszym secie szybko objęli prowadzenia 4:0 i 10:5, błyskawicznie wygrywając partię do 13. W drugim secie świetnie spisywał się Jakub Vesely. Czeski środkowy raz za razem zdobywał punkty i Wkręt-met znów wyraźnie zwyciężył do 19.

Bydgoszczanie przebudzili się w kolejnej partii, objęli prowadzenie 7:3, ale akademicy odrobili straty. W końcówce kibice przeżywali wielkie emocje: przy grze na przewagi o wygranej Transferu zdecydowały ataki Bartosza Janeczka.

W czwartym secie AZS prowadził już 20:14, ale przyszła chwila rozprężenia i rywale to wykorzystali. Przy stanie 19:23 trener Marek Kardos poprosił o czas; zespół opanował nerwy i zwyciężył do 20.

Wyniki

Transfer - Wkręt-met AZS 1:3 (13:25, 19:25, 26:24, 20:25)

Transfer Bydgoszcz: Portuondo, Salas, Janeczek, Zniszczoł, Jurkiewicz, Wika, Bonisławski (libero), Wieczorek, Nowakowski, Sieńko

Wkręt-met AZS Częstochowa: Kamiński, Hebda, Vesely, Kaźmierczak, Kozłowski, Bąkiewicz, Piechocki (libero) - Murek, Kaczyński