W Pucharze Polski AZS zagra z rywalem zza miedzy

MKS Banimex Będzin będzie rywalem siatkarzy AZS-u w 1/16 Pucharu Polski. Z drużyną prowadzoną przez Damiana Dacewicza akademicy zmierzą się 15 stycznia na wyjeździe.
Pojedynek zapowiada się interesująco z kilku powodów. Będzinianie są zdecydowanym liderem I ligi. Nad drugim w tabeli Cuprum Lubin ma 7 punktów przewagi. Właśnie lubinian Banimex wyeliminował w 5. rundzie PP, wcześniej pokonał Krispol Września i Avię Świdnik. To ciekawa, niezła drużyna, oparta na kilku znanych zawodnikach. Trener Dacewicz, który w ubiegłym sezonie był asystentem Marka Kardosa, latem odszedł do Będzina z Andrzejem Stelmachem i Adrianem Hunkiem. W kadrze ma jeszcze dwóch innych eksakademików Jakuba Oczkę i Michała Żuka. Poza tym doświadczonego libero Marcina Mierzejewskiego, środkowego Sebastiana Wardę, czy niezłej klasy atakującego Jana Króla.

Jeżeli częstochowianie wyeliminują Banimex, w 1/8 rozgrywek trafią na zwycięzcę pary BBTS Bielsko-Biała - Transfer Bydgoszcz. Kolejna przeszkoda będzie już wyjątkowo trudna. W ćwierćfinale na akademików czeka bowiem Asseco Resovia Rzeszów. Mecz odbyłby się już w ramach turnieju finałowego Enea Cup 2014, który w dniach 13-16 marca odbędzie się w Bydgoszczy. Oprócz Resovii zagwarantowany występ ma w nim już sześć najlepszych zespołów PlusLigi po pierwszej części rundy zasadniczej: PGE Skra Bełchatów, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel, Cerrad Czarni Radom oraz Indykpol AZS Olsztyn.

O organizację turnieju finałowego starała się również Częstochowa. Rozmowy były mocno zaawansowane (niektórzy twierdzą, że wszystko było już ustalone), ale na zmianę lokalizacji turnieju naciskał sponsor rozgrywek, dla którego Częstochowa nie była atrakcyjna marketingowo.

Zestaw par VI rundy Pucharu Polski (1/16 finału, 15 stycznia)

MKS Banimex Będzin - AZS Częstochowa

BBTS Bielsko-Biała - Transfer Bydgoszcz

LOTOS Trefl Gdańsk - Effector Kielce

KPS Siedlce Banki Spółdzielcze - AZS Politechnika Warszawska

Zestaw par VII rundy Pucharu Polski (1/8 finału, 22 stycznia)

MKS Banimex Będzin/AZS Częstochowa - BBTS Bielsko-Biała/Transfer Bydgoszcz

LOTOS Trefl Gdańsk/Effector Kielce - KPS Siedlce Banki Spółdzielcze/AZS Politechnika Warszawska

Zestaw par 1/4 Enea Cup 2014 Finału Pucharu Polski (13 marca)

Asseco Resovia Rzeszów - MKS Banimex Będzin/AZS Częstochowa/BBTS Bielsko-Biała/Transfer Bydgoszcz

Cerrad Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel

Indykpol AZS Olsztyn - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

PGE Skra Bełchatów - LOTOS Trefl Gdańsk/Effector Kielce/KPS Siedlce Banki Spółdzielcze/AZS Politechnika Warszawska.