Piotr Gruszka wystąpi w "Tańcu z gwiazdami". Show Polsatu zobaczymy wiosną

Wśród gwiazd, które wystartują w programie "Taniec z gwiazdami", pojawi się ceniony siatkarz Piotr Gruszka, przez lata związany z częstochowskim AZS-em - donosi Pressserwis
"Taniec z gwiazdami" tym razem widzom przedstawi Polsat, bo poprzednie edycje nadawał TVN. Program ma być emitowany wiosną w piątkowe wieczory. Wśród 12 gwiazd walczących o tytuł tańczącej najlepiej ma się pojawić znany siatkarz Piotr Gruszka. Częstochowianie, którzy dotąd nie mieli swojego przedstawiciela w programie, będą mieli komu kibicować - Piotr Gruszka był zawodnikiem częstochowskiego AZS-u latach 1995-99. To dla częstochowskiej drużyny były bardzo dobre lata, zresztą w naszym plebiscycie na najważniejsze wydarzenie ostatniego 25-lecia o zwycięstwo walczy m.in. sześć tytułów mistrza Polski dla częstochowskiej drużyny. Dwa z nich to sukces także Piotra Gruszki, w 1995 i 1997 r. W 1998 drużyna z udziałem Gruszki zdobyła Puchar Polski.

Gruszka to także wieloletni reprezentant Polski i kapitan polskiej drużyny, z którą w latach 1995-2011 rozegrał 450 meczów. Jest m.in. złotym medalistą mistrzostw Europy w 2009 r. (na których został wybrany najlepszym zawodnikiem rozgrywek) i srebrnym medalistą mistrzostw świata w 2006 r. Polskę reprezentował także na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie, Atenach i Pekinie. W Atenach i Pekinie Polska zakończyła je na piątym miejscu.

Więcej o: