Sport.pl

Kolejny sprawdzian AZS-u. Tym razem remis w Kielcach

We wtorek AZS rozegrał pokazowy mecz w Żarkach z I-ligową Wartą Zawiercie (RelacjaTUTAJ ) a w środę zmierzył się w Kielcach z rywalem z Plus Ligi Effectorem. - Zremisowaliśmy 2:2 - mówi drugi trener akademików Wojciech Pudo.
Trenerzy akademików sprawdzili tym razem 10 zawodników. Cały mecz rozegrał Michał Bąkiewicz, który we wtorek miał wolne, odpoczywał natomiast pozyskany niedawno przyjmujący z Białorusi Maksim Khilko. - Maksim grał całe spotkanie w Żarkach, był z nami w Kielcach, ale nie wchodził na boisko. Po prostu sprawdzaliśmy inne warianty gry, które będziemy wykorzystywać w lidze tłumaczy trener Pudo. - Trudno tu kogoś wyróżniać, można powiedzieć, że wszyscy grali równo. Zaprezentowali taki poziom jakiego oczekiwaliśmy. Generalnie to, na co liczymy na razie nam wychodzi.

W Kielcach w podstawowym składzie wyszedł na pozycji atakującego Bartosz Janeczek, którego trenerzy sprawdzają również w roli przyjmującego. Drugim obok Bąkiewicza przyjmującym był świeżo upieczony wicemistrz Europy juniorów - 19-letni Rafał Szymura.

Kolejnym sprawdzianem formy przed ligą będzie dla AZS-u występ w Memoriale Arkadiusza Gołasia, który w najbliższy weekend rozegrany zostanie w Murowanej Goślinie pod Poznaniem (oprócz akademików zagrają tam trzy inne zespoły PlusLigi: Transfer Bydgoszcz, Lotos Trefl Gdańsk oraz beniaminek Cuprum Lubin). Częstochowianie w sobotę zmierzą się z Lotosem, a drugą parę stworzą Transfer i Cuprum. Zwycięzcy zagrają w niedzielę o pierwsze miejsce, przegrani o trzecie.

Effector Kielce - AZS Częstochowa 2:2 (23:25, 20:25, 25:22, 25:21)

Skład AZS-u: De Amo, Bąkiewicz, Przybyła, Janeczek, Szymura, Marcyniak, Stańczak (libero) - Buczek, Kaczyński, Zygmunt.Więcej o: