Sport.pl

Memoriał Arkadiusza Gołasia wróci do Częstochowy. Jest na to szansa

W sobotę i niedzielę w Murowanej Goślinie rozegrany zostanie X Memoriał Arkadiusza Gołasia. W imprezie wystąpią cztery zespoły z PlusLigi, wśród nich częstochowski AZS.
Dla akademików będzie to kolejny w krótkim czasie sprawdzian formy. We wtorek drużyna zagrała w Żarkach (o pokazowym meczu z Wartą Zawiercie piszemyTUTAJ ), a w środę w Kielcach (o sparingu z EffectoremTUTAJ ). Teraz częstochowianie będą mieć zdecydowanie silniejszych rywali. W sobotę zmierzą się z Lotosem Treflem Gdańsk, a drugą parę stworzą Transfer Bydgoszcz i Cuprum Lubin. Zwycięzcy zagrają w niedzielę o pierwsze miejsce, przegrani o trzecie.

Trenerzy zabiorą do Murowanej Gośliny 12 zawodników, a młodzież z szerokiej kadry zagra w sobotę w otwierającym sezon Młodej Ligi spotkaniu z Politechniką Warszawa.

- Memoriał będzie dla nas kolejnym etapem przygotowań. Pamiętajmy, że Białorusin Maksim Khilko jest z nami zaledwie tydzień, a czekamy na jeszcze jednego zawodnika - tłumaczy trener Marek Kardos.

- Oczywiście zawsze chcemy wygrywać, w memoriale też, ale w tej chwili najważniejsze dla nas jest to, żeby tam być, bo jesteśmy to winni Arkowi, i zagrać kolejne dwa mecze - mówi dyrektor sportowy klubu Ryszard Bosek. - Wiadomo, że gdy zmienia się w drużynie sporo, to nowa grupa potrzebuje czasu, żeby się zharmonizować. Póki co widać, że jest dobra atmosfera, że zawodnicy mają wielką chęć do pracy. A to bardzo ważne.

X Memoriał Arkadiusza Gołasia odbędzie się w Murowanej Goślinie, ale niewykluczone, że impreza wróci wkrótce do Częstochowy. - Nie ukrywam, że chcemy ten turniej na stałe przenieść do Częstochowy i zrobimy to zaraz, kiedy to tylko będzie możliwe - dodaje Bosek.

Kto z kim w Memoriale Arkadiusza Gołasia:

27.09 sobota

godz. 14 Transfer Bydgoszcz - KS Cuprum Lubin

godz. 17 Lotos Trefl Gdańsk - AZS Częstochowa

28.09 niedziela

godz. 13 mecz o 3. miejsce

godz. 16 finał

Więcej o: