AZS bliski zwycięstwa w memoriale Gołasia. 18:20 w tie-breaku

W pierwszym meczu Memoriału Arkadiusza Gołasia częstochowski AZS nie sprostał Treflowi Gdańsk, ale zaimponował niezłą grą i walką. - Przegraliśmy, ale po tym występie na pewno mamy powody do optymizmu - mówi drugi trener akademików Wojciech Pudo, który w związku z chorobą Marka Kardosa (leczy zapalenie płuc) w Murowanej Goślinie prowadził zespół.
Częstochowianie zmierzyli się z wymagającym rywalem (z mistrzem świata Mateuszem Miką w składzie), który w rozpoczynającym się za tydzień sezonie ma sprawiać niespodzianki i odbierać punkty najlepszym. W tym celu ściągnięto do Gdańska trenera Andreę Anastasiego i kilku doświadczonych graczy, m.in. kilku obcokrajowców. Zbudowany za nieporównywalnie mniejsze pieniądze AZS będzie miał inne cele, dlatego, tak jak mówi trener Pudo, postawa zespołu daje powody do optymizmu.

- Graliśmy naprawdę bardzo fajnie, konsekwentnie realizowaliśmy to, co wytrenowaliśmy do tej pory, a poza tym walczyliśmy - podkreśla Pudo. - Kto wie, jak by się ten mecz zakończył, gdybyśmy popełnili nieco mniej błędów w ataku.

AZS miał nawet piłkę meczową, ale nie udało się jej wykorzystać. - Napięcie było do końca, walczyliśmy na przewagi i szkoda, że nie udało się wygrać - relacjonuje Pudo. - W dwóch wysoko przegranych setach rywale uciekali mam mniej więcej w połowie. Było 1:2, ale w czwartej partii rozegraliśmy fantastyczną końcówkę i doprowadziliśmy do tie-breaka.

Cały mecz przeciwko Treflowi rozegrał hiszpański rozgrywający Miguel De Amo. Drugi z obcokrajowców Maksim Khilko zmieniał się z młodym Rafałem Szymurą. - Zmieniał i świetnie uzupełniał. Obaj wypełnili zadanie, zaprezentowali się pozytywnie - podkreśla Pudo.

W niedzielę AZS zagra o 3. miejsce w turnieju z Transferem Bydgoszcz, który w trzech setach uległ drużynie Cuprum Lubin.

AZS Częstochowa - Lotos Trefl Gdańsk 2:3 (17:25, 25:23, 18:25, 25:18, 18:20)

AZS: De Amo, Khilko, Przybyła, Janeczek, Bąkiewicz, Marcyniak, Stańczak (libero) - Buczek, Janusz, Kaczyński, Szymura, Napiórkowski.

Lotos Trefl: Falaschi, Mika, Gawryszewski, Troy, Stolc, Grzyb, Gacek (libero) - Wika, Stępień, Schulz, M'Baye, Czunkiewicz.