AZS będzie miał jeszcze jednego zawodnika. Silnego jak tur Białorusina

Kadra AZS-u jest w tym sezonie wyjątkowo szeroka, ale wszystko wskazuje na to, że wkrótce dołączy do niej jeszcze jeden zawodnik - mający 208 cm wzrostu Białorusin.
Mowa o 23-letnim Arturze Udrysie, który był niedawno na testach w Częstochowie i zaimponował trenerom akademików. To silnie zbudowany gracz obdarzony dużą siłą ataku i zagrywki. Udrys w przeszłości był reprezentantem Białorusi juniorów. Zaliczył także udane występy w drużynie seniorów. Na Białorusi był kolegą klubowym (w Stroitielu Mińsk) pozyskanego niedawno przez AZS Maksima Khilko.

- Mieliśmy go u nas kilka dni i uznaliśmy, że przyda się w drużynie taki gracz - mówi dyrektor sportowy klubu Ryszard Bosek. - Jest wysoki, ale przy tym sprawny, ma bardzo dobry blok i niezłą zagrywkę. Chce się u nas pokazać i damy mu taką szansę. Na pewno będzie konkurencją dla naszych środkowych.

Na pierwszym meczu z Zaksą Kędzierzyn+Koźle Udrysa najpewniej zabraknie. - Jesteśmy w trakcie załatwiania formalności wizowych, a to trochę trwa - dodaje Bosek.