W piątek początek siatkarskich emocji. Czy AZS postraszy Zaksę?

Z Zaksą Kędzierzyn-Koźle, drużyną, która ma w składzie m.in. trzech mistrzów świata, zmierzą się w piątek w otwierającym rozgrywki PlusLigi meczu siatkarze częstochowskiego AZS-u. Zdecydowanym faworytem są rywale, ale... To jest sport. Będzie bardzo ciężko, ale nie złożymy broni przed meczem - zapowiada Bartosz Janeczek.
Patrząc na budżety i nazwiska zawodników, można powiedzieć, że to będzie pojedynek Dawida z Goliatem. Akademicy mają praktycznie nową drużynę (Zawodników prezentujemyTUTAJ), ale w klubie są świadomi, że PlusLigi nie zawojują. Wszyscy liczą jednak, że częstochowianie przynajmniej od czasu do czasu będą sprawiać niespodzianki i odbierać punkty faworytom. A Zaksa, która ostatni sezon zakończyła na czwartym miejscu, jest jednym z czterech, może pięciu największych faworytów rozgrywek. Kędzierzynianie znowu zbudowali bardzo silny skład i mają wrócić na podium MP. Pomóc mają im w tym m.in. pozyskani latem Brazylijczyk Lucas Loh, Paweł Zatorski, który zrobił furorę na mistrzostwach swiata, i sprowadzony w ostatniej chwili atakujący Kay van Dijk. Ten ostatni, wspólnie z Dominikiem Witczakiem ma zastąpić chorego na nowotwór Grzegorza Boćka. Holender wystąpił z Zaksą w rozegranym w weekend IX Memoriale Zdzisława Ambroziaka. Zaprezentował się tam na tyle dobrze, że klub zdecydował się podpisać z nim kontrakt. Ma 30 lat i 214 centymetrów wzrostu. Co ciekawe, jest trzecim siatkarzem z Holandii w kadrze Zaksy. Pozostali to świetny przyjmujący Dick Kooy i pozyskany przed tym sezonem rozgrywający Nimir Abdel-Aziz. O sile kędzierzynian stanowią także doświadczeni reprezentanci Polski Marcin Możdżonek i Paweł Zagumny. A są jeszcze Paweł Ruciak czy dobrze znany w Częstochowie Łukasz Wiśniewski. - Wszyscy wiedzą kim jest Zaksa, my też wiemy, ale będziemy walczyć - mówi Bartosz Janeczek (Cała rozmowa z atakującym akademikówTUTAJ), który latem wrócił do Częstochowy. To jest sport. Będzie bardzo ciężko, ale nie złożymy broni przed meczem.

Na początek akademików czekają wyjątkowo trudne wyzwania. Tydzień po meczu z Zaksą AZS zmierzy się z na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem, potem w środę 15 października z warszawską Politechniką, która udanie zaprezentowała się w Memoriale Zdzisława Ambroziaka. Po raz drugi w Częstochowie drużynę Marka Kardosa (Rozmowa z treneremTUTAJ)będzie można zobaczyć w czwartej kolejce (18.10) w pojedynku z Cerradem Czarnymi Radom. Na październik zaplanowano w sumie aż siedem kolejek. Ma to oczywiście związek z rozbudowaniem Ligi, w której w sezonie 2014/15 walczyć będzie aż 14 zespołów.

Mecz AZS-u z Zaksą Kędzierzyn-Koźle w piątek o godz. 18.30 w Hali Sportowej "Częstochowa".

W I kolejce ponadto zagrają:

MKS Banimex Będzin - PGE Skra Bełchatów, MKS Cuprum Mundo Lubin - Asseco Resovia Rzeszów, BBTS Bielsko-Biała - Jastrzębski Węgiel, LOTOS Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn, Transfer Bydgoszcz - 4You Airlines AZS Politechnika Warszawska, Effector Kielce - Cerrad Czarni Radom.

Więcej na temat AZS-u i siatkarskiej PlusLigi tutajWięcej o: