Nowy środkowy od tygodnia trenuje z AZS-em. Kiedy debiut?

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o tym, że kadra AZS-u wzbogaci się o jeszcze jednego zawodnika - mającego 208 cm wzrostu Białorusina Artura Udrysa. Środkowy od tygodnia trenuje z drużyną i czeka, aż zostanie potwierdzony do gry w Częstochowie.
23-letni Udrys podpisał już kontrakt, a to, kiedy zadebiutuje w biało-zielonych barwach, zależy wyłącznie od tego, jak szybko uda się załatwić formalności. Procedury trwają już jakiś czas, dlatego jest szansa, że wystąpi w sobotnim meczu w Jastrzębiu (Zapowiedź spotkaniaTUTAJ ).

- Artur był już na meczu z Kędzierzynem i trochę się denerwował, że musi siedzieć z boku, a nie może grać - mówi drugi trener akademików Wojciech Pudo. - Oczywiście chcielibyśmy go mieć do dyspozycji w Jastrzębiu i liczymy, że tak będzie. Trenuje z drużyną już jakiś czas, ma pewne zaległości, ale już teraz mógłby nam pomóc. Tym bardziej że kontuzja Michała Bąkiewicza skomplikowała nam trochę sytuację.

Udrys to silnie zbudowany gracz obdarzony dużą siłą ataku i zagrywki. W przeszłości był reprezentantem Białorusi juniorów. Zaliczył także udane występy w drużynie narodowej seniorów. Na Białorusi był kolegą klubowym (w Stroitielu Mińsk) pozyskanego niedawno przez AZS Maksima Khilko.

Więcej o: