Sport.pl

AZS pognębi Indykpol w akademickich derbach?

W akademickich derbach AZS zmierzy się w niedzielę z wychodzącym z głębokiego kryzysu Indykpolem AZS-em Olsztyn. Stawką będzie 10. miejsce w tabeli i zachowanie szans na włączenie się do walki o udział w play-off.
Meczem z Indykpolem drużyna Marka Kardosa zakończy pierwszą część rundy zasadniczej. Jeżeli wygra, a jeszcze lepiej - jeżeli zdobędzie trzy punkty, będzie można powiedzieć, że była ona całkiem niezła. AZS pozostanie na 10. miejscu w tabeli i mając na koncie 13 punktów, zachowa szanse na włączenie się do walki o miejsce w play-off. Porażka dość mocno zmieni ocenę, tym bardziej że olsztynianie zawodzą w tym sezonie. Z 12 meczów wygrali tylko trzy i dość niespodziewanie znaleźli się w gronie outsiderów ligi. Kiepska postawa zespołu Krzysztofa Stelmacha to dla siatkarskiego środowiska w Olsztynie ogromne rozczarowanie. Świadczy o tym choćby ultimatum rady nadzorczej klubu, która zapowiedziała niedawno, że jeśli w najbliższych trzech meczach nie będzie poprawy, to... polecą głowy. Władze AZS-u oczekiwały, że drużyna zdobędzie w nich pięć, sześć punktów. I zdobyć może, ale pod warunkiem że zwycięży w Częstochowie. W dwóch dotychczasowych występach uległa bowiem w Radomiu 1:3 Cerradowi Czarnym i pokonała 3:0 ostatniego w tabeli Effectora Kielce.

- Kielce wystąpiły w Olsztynie bez swoich dwóch nominalnych atakujących. Przy negatywnym przyjęciu i w kontrataku drużynie nie miał kto pomóc na prawym skrzydle, a kto się zna na siatkówce, wie, jakie to ma znaczenie - zwraca uwagę trener częstochowian Marek Kardos (Cała rozmowa z treneremTUTAJ). - Chcemy do niedzieli przeanalizować ten mecz, wyciągnąć wnioski i wykorzystać tę wiedzę. Zrobimy wszystko, żeby wygrać i odskoczyć Olsztynowi. Byłoby fajnie mieć cztery punkty przewagi po pierwszej rundzie, a potem jej pilnować.

Niedzielny pojedynek w hali na Zawodziu będzie miał swoją stawkę. Lepszy zakończy pierwszą część rundy zasadniczej na 10. miejscu, a jeżeli Cerrad Czarni Radom i AZS Politechnika Warszawska doznają porażek (zmierzą się odpowiednio z Transferem Bydgoszcz i Lotosem Treflem Gdańsk), zachowa szanse na włączenie się do walki o miejsce w play-off.

Pozostałe pary w 13. kolejce tworzą: Transfer Bydgoszcz - Cerrad Czarni Radom, Lotos Trefl Gdańsk - AZS Politechnika Warszawska, BBTS Bielsko-Biała - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów, Cuprum Lubin - Jastrzębski Węgiel, AZS Częstochowa - Indykpol AZS Olsztyn, MKS Banimex Będzin - Effector Kielce.

Więcej o:
Komentarze (2)
AZS pognębi Indykpol w akademickich derbach?
Zaloguj się
 • car50

  0

  bardzo mnie siĘ podoba pognebienie AZS przez AZS. Tylko chyba miało być odwrotnie.
  KATASTROFA . I nie ma siły aby rozwaliĆ to tow. wzajemnej adoracji prowadzące klub do sytuacji podobnej jak we WŁÓKNIARZU.

 • jmkskiw

  0

  Szkoda że godzina rozpoczęcia się "nie zmieściła" !!
  Może by ktoś jeszcze się wybrał na ten mecz !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX