Sport.pl

W AZS zmiana trenera. Bosek: Decyzja jest wspólna

Trener Marek Kardos w poniedziałek 29 grudnia rozwiązał kontrakt z AZS-em. Zastąpił go Michał Bąkiewicz, który odkąd zdecydował się zakończyć karierę, pełnił rolę asystenta Słowaka. - Od jakiegoś czasu rozważaliśmy, co zrobić żeby drużyna grała lepiej. Po rozmowach z Markiem doszliśmy do wniosku, że coś się wyczerpało, wspólnie podjęliśmy taką decyzję - tłumaczy dyrektor sportowy klubu Ryszard Bosek.
Z AZS-em Kardos związany był od 2009 r. Po sezonie zakończył karierę i od razu został pierwszym trenerem zespołu. Największy sukces odniósł w 2012 r., kiedy wywalczył Challenge Cup. Był to jednocześnie ostatni sukces akademików, którzy wypadli z czołówki PlusLigi i europejskich pucharów. Obecny sezon drużyna rozpoczęła nieźle, ale przegrała osiem ostatnich meczów i spadła na przedostatnie miejsce w tabeli. To wymusiło zmianę szkoleniowca, ale, jak podkreśla Bosek, była to decyzja wspólna. - My nie wyrzucamy Marka, nie ma żadnej wojny. Uznaliśmy, że może tak będzie lepiej, że być może taka decyzja pozytywnie wpłynie na drużynę - mówi Bosek. - Gwarancji nie ma, ale po rozmowach z Markiem doszliśmy do wniosku, że coś się wyczerpało i wspólnie podjęliśmy taką decyzję.

Zdaniem Boska, wybór Bąkiewicza na następcę Kardosa był logiczny. - Michał zna zespół i wszystkich. Może brakuje mu doświadczenia, ale Marek deklaruje pomoc. On klub traktuje jak swoje dobro i chce za wszelką cenę pomóc drużynie. Zobaczymy, właśnie spotkaliśmy we trzech, aby porozmawiać.

Kontrakt z Kardosem rozwiązano za porozumieniem stron. - Jesteśmy bardzo wdzięczni Markowi za wszystkie lata spędzone w naszym klubie. To był trudny okres, a ostatnie słabsze wyniki nie powinny przesłonić sukcesów, którymi również dzięki trenerowi Kardosowi się cieszyliśmy - skomentował na stronie internetowej klubu prezes AZS Częstochowa SSA Roman Lisowski.

Więcej o:
Komentarze (8)
W AZS zmiana trenera. Bosek: Decyzja jest wspólna
Zaloguj się
 • car50

  Oceniono 21 razy 11

  I to jest najlepsza wiadomość od lat. Michałowi życzę powodzenia jestem jednak przekonany że tylko na okres przejściowy. Moze P. Lisowski ma za co dziękować " trenerowi" -ja nie

 • dbike

  Oceniono 19 razy 9

  Parodia! Z deszczu pod rynnę!

 • bjb48

  Oceniono 12 razy 8

  Zmiana była potrzebna, ale Bąkiewicz trenerem? To jest szok!!!.
  Czas najwyższy aby dyrektor sportowy podał się do dymisji.

 • ajk_gierki

  Oceniono 18 razy 2

  no i zamienił stryjek, siekierkę na kijek

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX