Zmiana trenera też u rywala AZS-u Częstochowa. Damiana Dacewicza zastąpił trener z Włoch

Bycie w ogonie tabeli najwyraźniej nie podoba się działaczom AZS-u Częstochowa i Banimeksu Będzin. Po zmianie trenera w częstochowskich klubie w końcówce 2014 roku doszło do jeszcze jednej roszady w PlusLidze.
Informowaliśmy już, że w 29 grudnia oficjalnie nowym trenerem AZS-u Częstochowa został Michał Bąkiewicz, który zastąpił Słowaka Marka Kardosa. W ślad za zamianą w Częstochowie poszli również działacze Banimeksu Będzin, który jest beniaminkiem w PlusLidze. Banimex zajmuje ostatnie miejsce w PlusLidze [3 punkty straty do 13. w tabeli AZS-u Częstochowa - red.] i działacze uznali, że w zespole również przydałby się nowy szkoleniowiec. Wybór padł na doświadczonego Włocha, który w przeszłości pracował już w PlusLidze. To Roberto Santilli. W Polsce przez trzy lata prowadził Jastrzębski Węgiel. Następnie przeniósł się do Rosji [Iskra Odincowo - red] i Włoch [Latina - red.]. 31 grudnia 2014 roku został zaprezentowany jako pierwszy szkoleniowiec MKS Banimex Będzin.

Siatkarze AZS-u Częstochowa z Banimeksem zagrają już 23 stycznia, a już w najbliższą niedzielę, 4 stycznia o godz. 18 akademicy podejmować będą w HSC przy ul. Żużlowej Effectora Kielce.