Co czeka AZS? Skra, Resovia, Indykpol, a potem play-out i...

Siatkarze AZS-u zakończą rundę zasadniczą trzema trudnymi meczami z PGE Skrą Bełchatów, Asseco Resovią i Indykpolem AZS Olsztyn, a potem czekać ich będą play-outy. Jeżeli wygrają swój dwumecz, otworzą sobie drogę nawet do piątego miejsce.
To, że AZS nie wystąpi w rundzie play-off o miejsca 1-8, rozstrzygnęło się już dawno, ale w związku ze zmianą w regulaminie rozgrywki może zakończyć nawet na piątym miejscu, co jest równoznaczne z wywalczeniem miejsca w europejskich pucharach. Biorąc pod uwagę dotychczasowe wyniki akademików, zadanie będzie ekstremalnie trudne, ale dzięki wprowadzeniu nowych przepisów jest szansa, że do końca będzie o co walczyć. Oczywiście pod warunkiem, że częstochowianie wygrają play-outy. Bo w przypadku porażki na zakończenie sezonu pozostanie im grać jedynie o 13. miejsce. Na razie jednak czekają ich trzy trudne mecze. W najbliższą sobotę w Bełchatowie z PGE Skrą (godz. 15), a potem Asseco Resovią i Indykpolem Olsztyn.

- Nie mamy nic do stracenia, w Bełchatowie powinniśmy zagrać odważnie, na luzie i mam nadzieję, że tak będzie - mówi młody rozgrywający częstochowian Konrad Buczek. Liczę, że wywieziemy stamtąd jakiś punkt, a może i zwycięstwo. Jeżeli zagramy z sercem, to wszystko może się zdarzyć. Podobnie będzie w Rzeszowie. Powtórzę jeszcze raz: nie mamy nic do stracenia. Play-offy nam uciekły i musimy zacząć myśleć o tym, co czeka nas po rundzie zasadniczej. A można powiedzieć, że wtedy wszystko zacznie się od nowa. Grając dobrze w drugiej części sezonu, możemy zająć nawet piąte miejsce. Najpierw jednak musimy wygrać play-outy, bo od tego wszystko się rozpocznie.

O sprawienie niespodzianki w Bełchatowie będzie bardzo trudno. Skra jest liderem PlusLigi, ale ma tyle samo punktów co Resovia i chcąc wygrać rundę zasadniczą nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek starty.

PlusLiga, 24. kolejka:

2015-02-06: MKS Banimex Będzin - AZS Politechnika Warszawska (18.00), 15-02-07: Cuprum Lubin - BBTS Bielsko-Biała (15.00), PGE Skra Bełchatów - AZS Częstochowa (15.00), Jastrzębski Węgiel - Transfer Bydgoszcz (17.00), ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Effector Kielce (17.00), Asseco Resovia Rzeszów - Lotos Trefl Gdańsk (17.30), 2015-02-09: Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Czarni Radom (18.00)