Żużel. Stachyra dyrektorem techniczym Włókniarza?

Niewiele ponad miesiąc przed rozpoczęciem żużlowego sezonu może dojść do zmian w sztabie szkoleniowym częstochowskiego Włókniarza. Władze spółki rozmawiają z Januszem Stachyrą i niewykluczone, że w najbliższych dniach zostanie on w klubie dyrektorem technicznym.
Stachyry częstochowskim kibicom nie trzeba przedstawiać. Był jednym z liderów drużyny, która w 1996 roku zdobyła dla Włókniarza mistrzostwo Polski. Po tym jak opuścił Częstochowę, jeszcze w trakcie kariery zajął się trenerką. Prowadził m.in. kluby z Rzeszowa, Lublina i Ostrowa Wielkopolskiego. Ostatnio był bez pracy. Z Włókniarzem rozmawiał już przed rokiem, ale wiele wskazuje na to, że pod Jasną Górę wróci z rocznym poślizgiem. Jakie miałby mieć obowiązki? W związku z tym, że z funkcji toromistrza zrezygnował Andrzej Puczyński (ma przygotowywać motocykle dla młodzieży), klub szuka kogoś, kto go zastąpi. - Janusz Stachyra świetnie zna się na tym fachu - mówi Ireneusz Winiarski z rady nadzorczej Włókniarza. - Przyznaję, rozmawialiśmy z nim i jest zainteresowany naszą propozycją. Z tym, że zakres jego obowiązków byłby znacznie szerszy. Zająłby się również szkoleniem młodzieży, a być może jeszcze czymś więcej...

Czym, Winiarski nie chce zdradzić. Może się jednak zdarzyć, że Stachyra dołączy do duetu Sławomir Drabik (ma być menedżerem drużyny, ale umowy wciąż nie podpisał) - Jarosław Dymek (będzie kierownikiem drużyny), zastąpi kogoś z tej dwójki bądź będzie nadzorował jej pracę.

- Nie powiem na ten temat nic konkretnego - dodaje Winiarski. - Jedynie tyle, że działamy z myślą o dobru drużyny. Sezon jest tuż-tuż i musimy w końcu dopiąć wszystkie sprawy. Udało nam się wywalczyć anulowanie ujemnych punktów, drużynę mamy bardzo ciekawą i przygotowując się do sezonu, nie możemy nic zaniedbać. Bo uważamy, że w tym składzie w ekstralidze możemy trochę namieszać.

Stachyra ma przyjechać do Częstochowy lada dzień. Ponoć czeka na niego posada dyrektora technicznego. - Proszę o trochę cierpliwości. Niebawem powinno się wszystko wyjaśnić - ucina Winiarski.

t