Żużel. Prezentacja drużyny Włókniarza w piątek 9 marca

Włókniarz wyszedł naprzeciw oczekiwaniom kibiców i zorganizuje prezentację drużyny, która w sezonie 2012 walczyć będzie w żużlowej ekstralidze. Impreza odbędzie się, w piątek 9 marca w częstochowskiej hali Polonia.
- Włókniarz ma najlepszych w Polsce kibiców (tytuł za sezon 2011 przyznany został podczas Gali Sportu Żużlowego w miniony piątek przyp. red.) i byliśmy zwyczajnie zobowiązani do zorganizowania takiego spotkania - mówi Ireneusz Winiarski z rady nadzorczej Włókniarza. - Robimy to przede wszystkim dla nich i już teraz zapraszamy na piątkowy wieczór w hali Polonia. Postaramy się aby był wyjątkowy.

Statuetka, którą odebrał w Warszawie prezes Włókniarza Marek Polaczek zostanie w piątek przekazana przedstawicielom powołanego właśnie Stowarzyszenia Kibiców Częstochowskiego Włókniarza. W Polonii mają się zjawić wszyscy zawodnicy z wyjątkiem Chrisa Charrisa, który tego samego dnia ma spotkanie w swoim angielskim klubie. Będą Grigorij Łaguta, Daniel Nermark, Grzegorz Zengota, Mirosław Jabłoński i juniorzy. Niewykluczone, że zjawi się także Janusz Stachyra, który ma być w klubie dyrektorem technicznym (ponoć ustalił z Włókniarzem warunki umowy i ma ją podpisać lada moment). Stachyra - jeden z bohaterów sezonu 1996, w którym częstochowianie po latach przerwy sięgnęli po tytuł mistrzostw Polski - będzie najprawdopodobniej odpowiadał za cały pion szkoleniowy w spółce.

Piątkową imprezę ma poprowadzić zaprzyjaźniony z Włókniarzem Ireneusz Bieleninik, a o oprawę muzyczną zadba DJ Dragon. W programie, oprócz prezentacji drużyny zaplanowano także przedstawienie nowych podprowadzających, nowej kolekcji klubowych gadżetów oraz członków powołanej niedawno sekcji quadowców.

- Od niedawna mamy w klubie drugą sekcję i chcemy naszych quadowców poznać z kibicami - dodaje Winiarski. - Myślę, że ich występy na torze będą dodatkową atrakcją zbliżającego się sezonu. Planujemy aby ich mecze odbywały się bezpośrednio po żużlowych emocjach, ale o szczegółach będziemy informować.

Prezentacja w hali Polonia rozpocznie się o godz. 18. Bilety w cenie 5 zł (balkon) i 10 zł (dół). Posiadacze wejściówek otrzymają 50-procentowy rabat na zakup wybranych klubowych gadżetów.