Włókniarz ma nowego prezesa. Mizgalski za Polaczka

Włókniarz zaprezentuje w piątek nie tylko drużynę, ale również nowego prezesa. Marka Polaczka, który kierował klubem ledwie trzy miesiące, zastąpi Paweł Mizgalski.
Wydawało się, że zmiany, jakie nastąpiły we Włókniarzu na przełomie starego i nowego roku, zakończą wyjątkowo burzliwy okres. W klubie wciąż jednak wszystko się dociera. Przed kilkoma dniami zatrudniono dyrektora technicznego - Janusza Stachyrę, nastąpiła też zmiana wśród akcjonariuszy spółki (w posiadanie akcji wszedł członek rady nadzorczej Ireneusz Winiarski). Teraz jeszcze zmienił się prezes. Dlaczego? Oficjalnie - ponieważ zrobił już to, co do niego należało. Nieoficjalnie - ponieważ klub potrzebuje kogoś bardziej dynamicznego. Człowiekowi, który będzie reprezentował Włókniarza na żużlowych salonach, pomoże wejść na giełdę.

Paweł Mizgalski to w częstochowskim sporcie postać niemal anonimowa. Ma 33 lat, pracował jako dziennikarz w nieistniejącym już Radiu FON i w "Życiu Częstochowskim". W 2005 roku wyjechał do Londynu, gdzie w firmie GLL (operator 95 centrów sportowych, basenów, hal, stadionów lekkoatletycznych) pracował jako menedżer. Oficjalnie zostanie przedstawiony dzisiaj podczas prezentacji drużyny w hali Polonia.

- Temu, że mam zostać prezesem Włókniarza, nie zaprzeczam, ale teraz nie będę mówił nic więcej na ten temat - stwierdził Mizgalski. - Zapewniam natomiast, że za tą zmianą nie kryje się żadna spiskowa teoria. Po prostu taka jest polityka klubu, który przechodzi reorganizację. Ma Włókniarza doprowadzić do określonego celu. Wstrzymajmy się do piątku. Wtedy w obecności kibiców złożę podpis na stosownym dokumencie.

Nowy prezes przyznaje, że zdaje sobie sprawę z tego, jak trudnego zadania się podejmuje. - Wiem, że czeka mnie ogrom obowiązków. Znam oczekiwania kibiców i mogę powiedzieć, że zrobię wszystko, żeby im sprostać.

Piątkowa prezentacja w hali Polonia rozpocznie się o godz. 19. Bilety kosztują 5 zł (balkon) i 10 zł (dół). Posiadacze wejściówek otrzymają 50-procentowy rabat na zakup wybranych klubowych gadżetów.