Zamiast JDB - Dospel. Włókniarz ma tytularnego sponsora

Podczas czwartkowej konferencji prasowej Włókniarza sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Klub miał już przygotowaną umowę z tytularnym sponsorem. Chciał go przedstawić dziennikarzom, ale ten niespodziwanie wycofał się dwie godziny przed konferencją. W ostatniej chwili znalazł się jednak kolejny - znana w Częstochowie firma Dospel.
Według mistrza Alfreda Hitchcocka dobry film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, a potem emocje powinny rosnąć. Dokładnie taki scenariusz został zafundowany dziennikarzom na czwartkowej konferencji prasowej w siedzibie Włókniarza, na której miała zostać podpisana umowa z tytularnym sponsorem na sezon 2012.

Zaczęło się od trzęsienia ziemi. Wyraźnie zdenerwowany prezes Włókniarza Paweł Mizgalski poinformował zebranych, że nie dojdzie do podpisania umowy z Jurajskim Domem Brokerskim (tym samym, który pomaga częstochowskiej Skrze).

- Szykowaliśmy dla kibiców Włókniarza taką świąteczną niespodziankę - mówił Mizgalski. - Od dwóch miesięcy prowadziliśmy intensywne rozmowy z wieloma firmami. Skontaktował się też z nami Pan Sebastian Bogus, właściciel marki Jurajski Dom Brokerski. Przez ostatnie półtora tygodnia prowadziliśmy bardzo intensywne negocjacje. W ich trakcie dwukrotnie, podkreślę dwukrotnie doszło do uzgodnienia warunków, co zostało potwierdzone uściśnięciem dłoni.

Do podpisania umowy jednak nie doszło. Około godziny 12 JDB przysłało do klubu ofertę mocno różniąca się od uzgodnionej. - Znalazła się w niej kwota, która uwłaczała tak solidnej marce, jaką jest CKM Włókniarz - dodaje Mizgalski. - My podjęliśmy już pewne kroki. Na kevlarach zawodników oraz na wydrukowanych biletach na pierwsze w tym sezonie spotkanie z Polonią Bydgoszcz (odbędzie się 15 kwietnia przyp. red.) widnieje zarówno nazwa, jak i logo sponsora tytularnego. W związku z tym, że Pan Sebastian Bogus nie wywiązał się ze zobowiązań, prowadzimy konsultacje prawne w kwestii rekompensaty finansowej za poniesione przez nas koszty. Cóż nadal będziemy poszukiwać sponsora tytularnego.

Zanim konferencja prasowa dobiegła końca....sponsor się jednak znalazł. Prezesa Mizgalskiego na chwilę wywołano z sali, a gdy wrócił, oświadczył, że właśnie znalazła się firma, która...zgodziła się zostać sponsorem tytularnym Włókniarza i niebawem dojdzie do podpisania umowy.

Po kilkunastominutowej przerwie do sali konferencyjnej weszli Sebastian Myśliwiec i Michał Sitek, prezes i dyrektor generalny firmy Dospel. Produkująca sprzęt do wentylacji i klimatyzacji firma wcześniej już negocjowała z Włókniarzem warunki podpisania umowy. Po wycofaniu się Jurajskiego Domu Brokerskiego, wydarzenia potoczyły się błyskawicznie. Umowa została podpisana. Na warunkach takich, jakie wcześniej wynegocjowano z JDB. - Cieszymy się bardzo z tego, że tak się to wszystko zakończyło i to my będziemy sponsorować Włókniarza - mówił chwilę po złożeniu podpisu Sebastian Myśliwiec.