Groźny upadek Malczewskiego w Lublinie. Skutki: ogólne potłuczenia

Na torze w Lublinie odbył się w środę półfinał brązowego Kasku. W 15. biegu zawodów groźny upadek zaliczył junior Włókniarza Rafał Malczewski i po tym zdarzeniu zawody przerwano. Poturbował się również były częstochowski młodzieżowiec Marcin Bubel.
Przed imprezą zaczął padać deszcz i sam turniej stanął pod znakiem zapytania. Ostatecznie jednak uznano, że tor nadaje się do jazdy i zawodnicy rozpoczęli rywalizację, która z prawdziwym żużlem nie miała jednak wiele wspólnego. Opady sprawiły bowiem, że tor stał się bardzo błotnisty i wymagający. Z taką nawierzchnią młodzi zawodnicy nie radzili sobie najlepiej i nie brakowało upadków. Najmniej szczęścia mieli Marcin Bubel i Rafał Malczewski, którzy po kraksach opuścili tor w karetce. To właśnie po upadku Malczewskiego w 15. wyścigu sędzia zdecydował, że zawody zostają przerwane, a ostatecznymi wynikami są rezultaty uzyskane po trzech seriach startów. Wobec tego niespodziewanym triumfatorem został Adrian Cyfer z gorzowskiej Stali, drugie miejsce zajął Tobiasz Musielak z Fogo Unii Leszno, a trzeci był jego klubowy kolega Piotr Pawlicki.

Do finału wywalczyła awans najlepsza ósemka zawodów. Wyniki: 1. Adrian Cyfer 9 (3, 3, 3), 2. Tobiasz Musielak 8 (2, 3, 3), 3. Piotr Pawlicki 6 (3, d, 3), 4. Oskar Fajfer 6 (3, 2, 1), 5. Wojciech Lisiecki 6 (2, 2, 2), 6. Bartosz Zmarzlik 5 (2, 0, 3), 6. Kamil Adamczewski 5 (3, 2, 0), 8. Alex Zgardziński 4 (0, 3, 1), 9. Mateusz Borowicz 4 (1, 3, w), 10. Mateusz Łukaszewski 3 (1, 0, 2), 10. Patryk Malitowski 3 (0, 1, 2), 10. Adam Strzelec 3 (2, 1, 0), 13. Marcin Bubel 3 (1, 2, w), 14. Łukasz Sówka 3 (d, 1, 2), 15. Damian Michalski 2 (t, 1, 1), 16. Rafał Malczewski 1 (1, 0, 0), 17. Arkadiusz Madej 0 (0).