Finał IMP bez żużlowców Włókniarza. Dlaczego?

Kibice poznali w czwartek obsadę finału Indywidualnych Mistrzostw Polski na Żużlu. Zabraknie w niej zawodników Włókniarza. Rune Holta, który miał startować w półfinale w Krakowie, nie pojawił się na zawodach i tym samym finał odbędzie się bez częstochowskiego akcentu.
Miejsce Holty zajął Kamil Adamczewski. Zawody w Krakowie wygrał Maciej Janowski (14 pkt). Drugi był Piotr Protasiewicz (13), a trzeci Patryk Dudek (12.). Ósme miejsce zajął żużlowiec Włókniarza Mirosław Jabłoński, który zgromadził 7 pkt (3,1,1,0,2). Do finału awansowało jednak tylko sześciu najlepszych żużlowców.

W półfinale w Krośnie triumfował Bartosz Zmarzlik (14 pkt), przed Grzegorzem Walaskiem (11) i Krzysztofem Jabłońskim (11).

W finale IMP, który odbędzie się w Tarnowie, wystartują: Jarosław Hampel (Stelmet Falubaz Zielona Góra), Tomasz Jędrzejak (Betard Sparta Wrocław), Tomasz Gollob (Unibax Toruń), Piotr Protasiewicz (Stelmet Falubaz Zielona Góra), Patryk Dudek (Stelmet Falubaz Zielona Góra), Krzysztof Kasprzak (Stal Gorzów), Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów), Grzegorz Walasek (PGE Marma Rzeszów), Rafał Okoniewski (PGE Marma Rzeszów), Sebastian Ułamek (Lechma Start Gniezno), Krzysztof Jabłoński (Stelmet Falubaz Zielona Góra), Krystian Pieszczek (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk), Marcin Rempała (Kolejarz Opole), Artur Mroczka (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk) oraz zawodnicy Unii Tarnów: Maciej Janowski i Janusz Kołodziej.