Poobijany Sajfutdinow trzeci w Kopenhadze

W rozegranym w Kopenhadze kolejnym turnieju Grand Prix Emil Sajfutdinow zajął trzecie miejsce i wciąż jest liderem cyklu 2013. Wynik ze stolicy Danii jest tym cenniejszy, że Rosjanin startował z kontuzją kości śródstopia, a na dodatek mocno poobijany.
Kontuzji Emil nabawił się jej podczas niedzielnego meczu Włókniarza ze Stalą Gorzów, kiedy upadł w przedostatnim starcie, będąc na prowadzeniu. W Kopenhadze pechowo zakończył się dla niego już pierwszy wyścig. Tym razem poobijał się, walcząc z Andreasem Jonssonem. Wrócił jednak na tor. W rundzie zasadniczej turnieju zdobył 12 punktów. Potem odpadł w półfinale i zakończył zawody z 13 pkt. W sobotnich zawodach wystartował jeszcze jeden z zawodników Włókniarza Michael Jepsen Jensen. Duńczyk wiele nie zwojował, podobnie jak jego rodacy (najlepszy Nicki Pedersen był dopiero 9.). W efektownym stylu wygrał jeden bieg. Zawody wygrał Australijczyk Darcy Ward, który tyle co wrócił na tor po poważniej kontuzji. Żużlowcy Stali Gorzów, z którą włókniarze zmierzą się w niedzielę, wypadli słabo. Krzysztof Kasprzak zakończył turniej na 12. pozycji, a Niels Kristian Iversen na 14.