Sport.pl

W meczach żużlowej ekstraligi emocji nie brakowało

Dwunasta kolejka ekstraligi przyniosła wiele emocji. Najciekawiej było w Lesznie, gdzie Unia zremisowała z Falubazem. Goście uratowali remis i punkt bonusowy, wygrywając ostatni bieg 5:1.Unia Tarnów, z którą w poniedziałek zmierzy się Włókniarz, pokonała Start Gniezno 49:41.
Unibax Toruń - składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz 57:33

Unibax: Chris Holder 13 (3,2,2,3,3), Kamil Brzozowski 6 (0,1,3,2,w), Adrian Miedziński 5 (0,0,3,2),

Darcy Ward 6 (1,3,1,1), Tomasz Gollob 12 (3,3,3,3,-), Kamil Pulczyński 4 (1,0,3), Paweł Przedpełski 11 (3,2,2,2,2)

Polonia: Greg Hancock 2 (1,1,0), Krzysztof Buczkowski 8 (2,2,1,0,3), Aleksandr Łoktajew 7 (2,2,1,1,1), Robert Kościecha 7 (3,1,0,2,1), Hans Andersen 6 (0,3,2,1,0,0), Szymon Woźniak 2 (2,0,0), Mikołaj Curyło 1 (0,1,0)



Betard Sparta Wrocław - PGE Marma Rzeszów 49:41

Betard: Tai Woffinden 12 (2,3,3,3,1), Zbigniew Suchecki 4 (1,0,1,2), Tomasz Jędrzejak 7 (2,1,1,3,d)

Peter Ljung 10 (3,2,2,2,1), Troy Batchelor 12 (2,2,3,3,2), Patryk Malitowski 0 (d,0,0), Patryk Dolny 3 (2,1,0)

Marma: Nicki Pedersen 12 (3,3,2,2,2,0), Dawid Lampart 2 (0,0,1,1,-), Rafał Okoniewski 1 (0,1,0,0,-),

Jurica Pavlic 6 (1,3,2,0), Grzegorz Walasek 15 (3,2,3,1,3,3), Łukasz Sówka 5 (3,1,1), Marco Gaschka 0 (w,w,w)



Fogo Unia Leszno - Stelmet Falubaz Zielona Góra 45:45

Stelmet: Andreas Jonsson ZZ, Jonas Davidsson 1 (d,0,1,-,-), Piotr Protasiewicz 11 (3,2,2,1,1,2), Krzysztof Jabłoński 0 (0,0,0,0,0,-), Jarosław Hampel 18 (3,3,2,3,1,3,3), Patryk Dudek 14 (3,3,d,2,2,3,1), Alex Zgardziński 1 (1,0,-)

Falubaz: Przemysław Pawlicki 10 (2,1,3,2,2), Damian Baliński 10 (1,3,2,3,1), Mikkel Michelsen 2 (1,1,0,-), Grzegorz Zengota 8 (2,2,1,3,0), Kenneth Bjerre 8 (2,3,3,0,0), Tobiasz Musielak 2 (w,1,1), Piotr Pawlicki 5 (2,1,u,2)



Unia Tarnów - Lechma Start Gniezno 49:41

Unia Tarnów: Maciej Janowski 10 (2,3,1,1,3), Leon Madsen 10 (3,2,2,1,2), Artiom Łaguta 12 (3,2,3,3,1), Martin Vaculik 3 (0,1,2,0), Janusz Kołodziej 8 (3,2,3,0,t), Mateusz Borowicz 3 (2,0,1), Kacper Gomólski 4 (2,2,0,0)

Lechma: Sebastian Ułamek 9 (1,3,1,2,2), Piotr Świderski 4 (d,0,-,3,1), Matej Zagar 13 (1,1,3,2,3,3), Davey Watt 9 (2,3,2,0,2,0), Bjarne Pedersen 3 (1,1,1), Oskar Fajfer 3 (3,0,0,w), Wojciech Lisiecki 0 (0,0,-).



1. Unibax Toruń1222+145
2. Stelmet Falubaz1217+59
3. Dospel Włókniarz1116+17
4. Fogo Unia Leszno1114+94
5. Unia Tarnów1112+10
6. Stal Gorzów1211-11
7. Betard Sparta1211-41
8. PGE Marma Rzeszów1195-86
9. składywęgla.pl Polonia128-79
10. Lechma Start Gniezno127-108
Więcej o: