W niedzielę zakończenie żużlowego sezonu w Częstochowie. Będzie nowy mistrz świata?

Międzynarodowy turniej O Puchar Prezydenta Częstochowy Olkam Cup zakończy w niedzielę żużlowy sezon w Częstochowie. Impreza zapowiada się ciekawie, a magnesem dla kibiców powinien być m.in. występ Taia Woffindena.
Woffinden jest liderem Grand Prix i ma aż 16 punktów przewagi nad Jarosławem Hampelem. Podczas turnieju w Sztokholmie odnowiła mu się co prawda kontuzja obojczyka, ale w sobotę, w kończącym cykl turnieju w Toruniu, wystąpi na pewno i nie powinien mieć problemów z obronieniem pozycji lidera. Jeżeli tak się stanie, w niedzielę przyjedzie do Częstochowy już jako nowy mistrz świata. - Tai powiedział, że chętnie odwiedzi stare śmieci - mówi menedżer Włókniarza Jarek Dymek, który kompletował obsadę kończącego żużlowy sezon w Częstochowie turnieju.

W turnieju wystąpi siedmiu zawodników Włókniarza, a oprócz Woffindena stawkę uzupełnią m.in. nowy mistrz Europy Martin Vaculik, Antonio Lindbaeck czy Troy Batchelor. - Staraliśmy zapraszać zawodników, którzy potrafią się ścigać i słyną z widowiskowej jazdy - mówi Dymek. - I można to powiedzieć o wszystkich. Będzie też wiele atrakcji i niespodzianek, ale szczegóły kibice poznają już na stadionie.

Jedną z atrakcji ma być pojedynek między ojcem a synem, czyli Sławomirem i Maksem Drabikami Być może Włókniarz pochwali się w niedzielę jakimś kontraktem. Konkretnie przedłużeniem umowy z Michaelem Jepsenem Jensenem bądź Rune Holtą, a być może z obydwoma. - Nie wykluczam i nie zaprzeczam, ale kibice na pewno będą zadowoleni - mówi wymijająco wiceprezes klubu Łukasz Kowalski. - Same zawody też powinny być bardzo ciekawe. Ze względu na finał Indywidualnych Mistrzostw Polski i inne turnieje stawka nie jest tak mocna, ale uważam, że i tak bardzo ciekawa. Niektórzy zawodnicy na pewno będą chcieli się pokazać właścicielowi klubu, kibicom i działaczom. Liczymy, że impreza podobnie jak przed rokiem zakończy się sukcesem i na stałe wpisze się do kalendarza.

Podczas zawodów uczczona zostanie pamięć tragicznie zmarłych żużlowców Włókniarza: Bronisława Idzikowskiego, Marka Czernego i Lee Richardsona (finał rozegrany zostanie jako bieg memoriałowy). Całość poprzedzi bieg eliminacyjny z udziałem czwórki juniorów Włókniarza. Najlepszy wystąpi w turnieju z nr 16.

Lista startowa:

1. Troy Batchelor, 2. Artur Czaja, 3. Rafał Szombierski, 4. Martin Vaculik, 5. Grigorij Łaguta, 6. Antonio Lindbaeck, 7. Nicolai Klindt, 8. Tai Woffinden, 9. Peter Kildemand, 10. Michael Jepsen Jensen, 11. Krzysztof Buczkowski, 12. Maksim Bogdanovs, 13. Rune Holta, 14. Andrzej Lebiediew, 15. Mirosław Jabłoński, 16. zwycięzca biegu eliminacyjnego (Strzelec, Malczewski, Polis, Łęgowik ).

Zawody zaplanowano na godz. 17. Bilety: 20 i 10 zł